MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Wietrznie na Ostrowskim

Czwartek 17 maja 2012

22 kwietnia na jeziorze Ostrowskim odbyły się zawody spławikowe Koła PZW nr 1 w Sulęcinie.   Pogoda nie rozpieszczała uczestników. Wiał przenikliwy wiatr, co szczególnie odczuli wędkarze na tzw. łączce, tj. na stanowiskach od 1 do 14.

Pożegnanie z sądem?

Czwartek 17 maja 2012

Protest Zarządu Powiatu, burmistrzów i wójtów gmin powiatu sulęcińskiego, a nawet kilkanaście tysięcy podpisów zebranych przeciwko likwidacji sądu rejonowego w Sulęcinie, nic nie dało. Wygląda na to, że placówka ta na dobre zniknie z naszego regionu.

Czar dwóch kółek

Czwartek 17 maja 2012

22 kwietnia w Sulęcinie odbyła się X edycja Crossowego Maratonu Rowerowego MTB Amatorów. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Sulęcinie, Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Oddział PTTK „Ziemia Sulęcińska” oraz Klub Turystyki Rowerowej VIGOR.

Pożegnanie z sądem?

Czwartek 17 maja 2012

Protest Zarządu Powiatu, burmistrzów i wójtów gmin powiatu sulęcińskiego, a nawet kilkanaście tysięcy podpisów zebranych przeciwko likwidacji sądu rejonowego w Sulęcinie, nic nie dało. Wygląda na to, że placówka ta na dobre zniknie z naszego regionu.

Artysta wszechstronny

Czwartek 17 maja 2012

12 kwietnia w Domu Joannitów odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Romana Sakowskiego w ramach cyklu "Twórca - Dzieło". Pan Roman jest mieszkańcem Jarnatowa, a twórczością artystyczną zajmuje się już od ok.

Zemsta jest słodka

Czwartek 17 maja 2012

Mimo, że od premiery kultowego „American Pie” minęło już 13 lat, prawdy zawarte w tym filmie są wciąż aktualne. I to nie tylko dla nastolatków. Może właśnie dlatego zdecydowano się zrobić czwartą cześć filmu, który u jednych wzbudza salwy śmiechu, a u innych torsje.

Pobiegnij jak olimpijczyk!

Czwartek 17 maja 2012

19 maja o 11.00 w Kołczynie w gminie Krzeszyce odbędzie się jubileuszowy, V Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski.   Imprezę swoim honorowym patronatem objęli: wojewoda lubuski Marcin Jabłoński, marszałek województwa Elżbieta Polak, przewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Tomasz Możejko oraz prezes PKOL-u Andrzej Kraśnicki.

Jarmark koguci przyciągnął tłumy

Czwartek 17 maja 2012

W Niedzielę Palmową sulęciński rynek ozdobiły kolorowe kramy z pisankami i stroikami wielkanocnymi. W tym dniu odbyła się bowiem IV edycja Polsko – Niemieckiego Sulęcińskiego Jarmarku Koguciego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

To już piętnaście lat!

Czwartek 17 maja 2012

Celowy Związek Gmin CZG-12 z okazji jubileuszu 15-lecia związku zorganizował 26 kwietnia w Ośnie Lubuskim na terenie pensjonatu „Villa Plena” konferencję pn. „Aspekty prawne i ekonomiczne racjonalnej gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce”.

Olimpia rządzi!

Czwartek 17 maja 2012

W dniach 10 – 11 marca juniorzy młodsi rozegrali Finałowy Turniej Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Piłce Siatkowej, w kategorii kadetów. Rywalizowały 4 drużyny: STS OLIMPIA Sulęcin, MSKA ORION Sulechów, MKST ASTRA Nowa Sól i SMS UKS 13 Zielona Góra.

Chłopaki z marmuru

Czwartek 17 maja 2012

  Czasy minionej epoki już dawno za nami, co nie znaczy, że do lamusa odeszły wszystkie zwyczaje i, nazwijmy to, obrzędy z tamtych lat. Niektórzy nadal lubią trochę pomaszerować. 1 maja, zwłaszcza w stolicy, wielu dumnie wypina pierś do mało znaczących haseł na transparentach.

Historyczna ekspozycja

Czwartek 12 kwietnia 2012

1 marca w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej została uroczyście otwarta wystawa pt. „Opór Niemców przeciwko Hitlerowi/ Deutscher Widerstand gegen Hitler“. Osobą, która ten projekt zainicjowała i przyczyniła się do jego realizacji, był pastor Hans-Dieter Winkler, członek Związku Byłych Mieszkańców Powiatu Wschodniotorzymskiego/ Heimatkreis Oststernberg.

Zapisz się na bieg

Czwartek 12 kwietnia 2012

Zapraszamy na I Mistrzostwa Lubniewic o Puchar Burmistrza Lubniewic w Biegach na Orientację - Puchar Lubuskiego Związku BNO - I Runda Województwa Lubuskiego.Impreza odbędzie się 14 kwietnia w Lubniewicach. Organizuje ją: Urząd Miejski w Lubniewicach  oraz JW.

Karty na stół!

Czwartek 12 kwietnia 2012

10 marca w wędrzyńskim Klubie Garnizonowym w Wędrzynie odbył się Rankingowy Turniej Par Brydża Sportowego. To impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych przez klub.  Rozgrywki poświęcone zostały pamięci Janusza Bołdaka, założyciela sulęcińskiej sekcji brydżowej.

Pierwsze sprzątanie

Czwartek 12 kwietnia 2012

11 marca, zgodnie z postanowieniem Walnego Zgromadzenia Członków Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie, nad jeziorem Ostrowskim odbyło się wielkie sprzątanie.   W niedzielnej akcji wzięło udział ponad dwudziestu wędkarzy z Koła. Posprzątano brzeg jeziora z śmieci, które pozostały po wędkarzach z okresu zimowego.

Lepiej, niż słowiki

Czwartek 12 kwietnia 2012

7 marca odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Piosenki PRO ARTE, w których Gminny Ośrodek Kultury w Lubniewicach reprezentowało siedem osób i aż pięć zostało nagrodzonych. A oto zwycięzcy:Hanna Jagielska (najmłodsza z uczestników) - nominacja do etapu wojewódzkiegoPaulina Jagielska - nominacja do etapu wojewódzkiegoAlicja Landy - nominacja do etapu wojewódzkiegoMonika Kuszkowska - wyróżnieniePaweł Gancarz - wyróżnienieWszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na oldboyów z Sieniawy nie ma mocnych

Czwartek 12 kwietnia 2012

3 marca w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie odbył się kolejny Turniej Piłkarski Oldboyów.   W sportowych zmaganiach wzięło udział 8 drużyn, a każda składała się z piłkarzy, z których najmłodszy z nich mógł mieć co najmniej 35 lat.

Stal najtwardsza!

Czwartek 12 kwietnia 2012

19 lutego w hali sportowej przy sulęcińskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sulęcina.   W szranki o tytuł najlepszej drużyny stanęło 7 zespołów z terenu Gminy Sulęcin: Tęcza Żubrów, Orkan Długoszyn, WKS Wędrzyn, Stal Sulęcin I, Stal Sulęcin II, Oldboje Sulęcin oraz Znicz Trzemeszno.

Erotyczne arcydzieło?

Czwartek 12 kwietnia 2012

Kolejna odsłona zdolności reżyserskich Małgorzaty Szumowskiej. „Sponsoring”, jej najnowsze dziecko, cieszy się dość dużym powodzeniem. Skąd ten fenomen? Czy zwykły zjadacz chleba odnajdzie w nim coś dla siebie? Wydawać by się mogło, że film ten będzie pewnego rodzaju odpowiedzią na wcześniejsze dzieło pt.

Wieści z lubniewickiej biblioteki

Czwartek 12 kwietnia 2012

W ramach planowanego Międzynarodowego Pleneru Inicjatyw Twórczych Biblioteka Publiczna w Lubniewicach  poszukuje chętnych do wzięcia udziału w warsztatach florystycznych i metaloplastycznych. Warsztaty rozpoczną się 16 kwietnia i będą trwały do 27 kwietnia.

Czas na pływanie!

Czwartek 12 kwietnia 2012

Pod takim tytułem Stowarzyszenie Młodych Lubuszan od kwietnia rozpoczęło realizację projektu dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 20.000 zł. W jego ramach 45 dzieci z gminy Sulęcin i Lubniewice uczestniczyć będzie w zajęciach z nauki i doskonalenia pływania.

Wkrótce Dni Sulęcina!

Czwartek 12 kwietnia 2012

  W Sulęcinie rozpoczęły się przygotowania do tegorocznych obchodów święta miasta, które odbędą się w dniach 5-6 maja na Placu Czarnieckiego.   Tegoroczne obchody połączone będą z 10. rocznicą partnerstwa, zawartego pomiędzy Sulęcinem, a niemieckimi miastami: Beeskow i Kamen.

Łowisz? Weź udział w konkursie!

Czwartek 12 kwietnia 2012

Zarząd Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie ogłasza konkurs dla wędkarzy na największą rybę złowioną w j. Ostrowskim i wypuszczoną do jeziora w 2012 r.   Celem konkursu jest ochrona największych ryb danego gatunku w j.

Kwiecień u Bulka

Czwartek 12 kwietnia 2012

Już 13 kwietnia zapraszamy na koncert zespołu „Marchewka odrzutowa”. Ale to oczywiście nie wszystko.   „Marchewka” zagra o 20.00. Bilet ulgowy kosztuje 10 zł, a normalny 15. Z kolei 14 kwietnia, o tej samej porze, wystąpi tu grupa OFF-C (ex Psio Crew).

Jaki los czeka wędrzyńskie przedszkole?

Czwartek 12 kwietnia 2012

- Przez tyle lat mieliśmy przedszkole pod bokiem, dlaczego teraz ma to się zmienić? – pytają zbulwersowani mieszkańcy Wędrzyna, którzy dowiedzieli się o planowanej likwidacji przedszkola w ich miejscowości. Wędrzyńskie przedszkole istnieje tutaj od 33 lat, obecnie uczęszcza do niego 50 dzieci.

Wciąż ta walka

Czwartek 12 kwietnia 2012

Najpierw szynobus, potem sąd rejonowy, a teraz przedszkole. Doprawdy, powoli irytuje nas podejście tych „z góry” do instytucji położonych w naszym powiecie. Przypomnijmy: zaczęło się pod koniec zeszłego roku, kiedy przy okazji wprowadzania nowego rozkładu jazdy PKP gruchnęła wieść, że zabierają nam znaczną ilość kursów szynobusa na trasie Międzyrzecz – Rzepin (przez Sulęcin).

Nowy sprzęt dla wodniaków

Środa 14 marca 2012

28 stycznia w Sulęcinie, w Ośrodku KORMORAN, odbyło się przekazanie przez Okręg PZW Gorzów Wlkp. nowego sprzętu i umundurowania dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sulęcińskiego.   Sprzęt zakupiono w ramach projektu z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Oni wiedzą, czego chcą

Wtorek 13 marca 2012

  Znamy już wyniki plebiscytu na Lubuszanina Roku w Powiecie Sulęcińskim. Konkurs zorganizowała „Gazeta Lubuska”.   Największym wygranym konkursu na społecznika i charyzmatyczną osobowość 2011 roku okazał się animator kultury z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Jacek Filipek.

Ile lat ma kapitan z Turska?

Wtorek 13 marca 2012

23 lutego minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak awansował 112-letniego Józefa Kowalskiego do stopnia kapitana wojska polskiego. Oprócz aktu mianowania, pan Józef – ostatni żyjący uczestnik Bitwy Warszawskiej, otrzymał honorowego buzdygana. Uroczystości odbyły się w Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Zamiast goździka

Wtorek 13 marca 2012

Lody puściły, śnieg stopniał, samochód odpala normalnie – Zima stulecia za nami! – powie wielu z nas. Ale jak się dobrze przyjrzeć, to owszem, mróz był trzaskający, ale trzymał nas w swych okowach zaledwie… dwa tygodnie.

Bo my chcemy grać i jeszcze raz grać!

Poniedziałek 12 marca 2012

Z ŁUKASZEM ŁYCZKOWSKIM, liderem i wokalistą zespołu 5 RANO, rozmawia Wojciech Obremski.   - Co nowego u chłopaków z najbardziej znanej sulęcińskiej kapeli rockowej? - Trochę się wydarzyło. Przede wszystkim musimy pochwalić się nową płytą, która ukazała się na początku grudnia.

Bo my chcemy grać i jeszcze raz grać!

Poniedziałek 12 marca 2012

Z ŁUKASZEM ŁYCZKOWSKIM, liderem i wokalistą zespołu 5 RANO, rozmawia Wojciech Obremski.   - Co nowego u chłopaków z najbardziej znanej sulęcińskiej kapeli rockowej? - Trochę się wydarzyło. Przede wszystkim musimy pochwalić się nową płytą, która ukazała się na początku grudnia.

Zapisz się na maraton!

Piątek 9 marca 2012

Urząd Miejski w Sulęcinie, sulęciński SOKSiR, Oddział PTTK Ziemia Sulęcińska i Klub Turystyki Rowerowej Vigor w Sulęcinie zapraszają na Crossowy Maraton Rowerowy MTB Amatorów. Impreza odbędzie się 22 kwietnia od 10.00 na Uroczysku Lubniewsko.

Zapisz się na maraton!

Piątek 9 marca 2012

Urząd Miejski w Sulęcinie, sulęciński SOKSiR, Oddział PTTK Ziemia Sulęcińska i Klub Turystyki Rowerowej Vigor w Sulęcinie zapraszają na Crossowy Maraton Rowerowy MTB Amatorów. Impreza odbędzie się 22 kwietnia od 10.00 na Uroczysku Lubniewsko.

Zapisz się na maraton!

Piątek 9 marca 2012

Urząd Miejski w Sulęcinie, sulęciński SOKSiR, Oddział PTTK Ziemia Sulęcińska i Klub Turystyki Rowerowej Vigor w Sulęcinie zapraszają na Crossowy Maraton Rowerowy MTB Amatorów. Impreza odbędzie się 22 kwietnia od 10.00 na Uroczysku Lubniewsko.

Obejrzyj niecodzienną wystawę

Piątek 9 marca 2012

2 marca w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod Morwą” w Lubniewicach otwarto wystawę fotograficzną „Skrzydlate piękno Doliny Dolnej Warty”. Była tez prezentacja multimedialna pt. „Magia przyrodniczych mikroświatów – w dolinie Lubniewki”. Autorem zdjęć jest Piotr Chara.

Następcy Grubby

Piątek 9 marca 2012

18 lutego w sali gimnastycznej ZSS w Krzeszycach odbyły się Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym, których organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszycach. W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą został Mateusz Sadłowski, a kolejne miejsca zajęli: Bartosz Przybyła i Andrzej Klimczuk.

Sulęcińskim seniorom krzywda ludzka nie jest obca

Piątek 9 marca 2012

- Kiedy tylko w jednej z gazet przeczytałam artykuł o tragicznej sytuacji jednej z rodzin, nie wahałam się ani chwili. Zmobilizowałam do działania całe stowarzyszenie – mówiła nam Jadwiga Wellnitz, szefowa Powiatowego Stowarzyszenia Seniorów w Sulęcinie.

Nagrodzili bohatera

Piątek 9 marca 2012

  9 lutego fundacja im. Hanki Bożyk „Pogotowie Ratunkowe, dlaczego nie zdążyło?” po raz drugi nagrodziła osoby, które bezinteresownie przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się mł. asp.

«1...30...35363738»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij