MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Hej Polonia, Ukochany Klubie Nasz!

Środa 18 września 2013

W tym sezonie doszło do połączenia dwóch słubickich klubów piłkarskich. SKP (Słubicki Klub Piłkarski) Słubice i MKS (Miejski Klub Sportowy) Polonia Słubice grają teraz jako jedna drużyna pod nazwą SKP Polonia Słubice.

Tryumf Polonii

Środa 18 września 2013

4 września na boisku SOSiR w Słubicach odbył się mecz okręgowej ligi trampkarzy Polonia Słubice - UKS Dwójka Kostrzyn nad Odrą.   Polonia Słubice zmiażdżyła przeciwników 3:0. Bramki strzelili: Adrian Lejman i Daniel Stadie.

Boczów ma supermurawę

Środa 18 września 2013

2 sierpnia, przy udziale przedstawicieli związków sportowych z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry oraz lokalnych działaczy sportowych przekazano do użytkowania najnowocześniejsze w gminie Torzym boisko do gry w piłkę nożną.   Pomimo okresu urlopowego oraz olbrzymiego upału frekwencja dopisała, zarówno wśród mieszkańców Boczowa i okolicznych miejscowości, jak i zaproszonych gości.

Święto plażówki

Środa 18 września 2013

15 sierpnia Ośno Lubuskie stało się stolicą lubuskiej siatkówki plażowej. W rozgrywanym po raz pierwszy turnieju Reczynek Cup 2013 wzięło udział aż 30 drużyn. Wśród nich byli zawodnicy czynnie grający w polskich ligach a także …olimpijczyk z Atlanty czy wielokrotny mistrz Polski z drużyną Skry Bełchatów.

Puchar Trójboju trafił do Glisna

Środa 18 września 2013

Zawody wędkarskie, turniej siatkówki oraz quiz wiedzy o Lokalnej Grupie Rybackiej Wodny Świat, a oprócz tego piknik w Trzemesznie Lubuskim z licznymi atrakcjami i konkurencjami dla małych i dużych. Tak wyglądał „I Trójbój nowoczesny sołectw o puchar krainy Wodny Świat”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Młodych Lubuszan.

Twierdza świętowała po raz czternasty

Środa 18 września 2013

W dniach 31 sierpnia – 1 września w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Dni Twierdzy. Ta impreza o charakterze kulturalno-historycznym i edukacyjnym w tym roku gościła na Starym Mieście już po raz czternasty.

Nowe miejsce pamięci

Środa 18 września 2013

Lubniewice doczekały się miejsca, gdzie można składać hołd, wyrażać patriotyzm, oddawać cześć i upamiętniać tych, którzy na to zasługują. Inicjatywa powstania takiego miejsca to idea lubniewickich kombatantów. Burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła zaprezentował projekt radnym, pomysł zdobył aprobatę.

Tryumf Sokoła

Środa 18 września 2013

3 sierpnia w Korytach odbyło się podsumowanie rozgrywek Torzymskiej Ligi Letniej Piłki Nożnej, w której udział wzięły drużyny z gminy Torzym: FC Krąpie, Sokół Koryta, Nafta Gaz Piła, Parapeciarze, Bafana Bafana, JrT, FC Nikt Nas Nie Chce i Mishima Zaibatsu, Lubów.

Pograjmy w boule!

Środa 18 września 2013

Lubniewicka biblioteka dysponuje 4 zestawami do francuskiej gry towarzyskiej w boule.   W skład zestawu wchodzą : 8 bul, tzw. świnka, miarka odległości oraz instrukcja w języku polskim. Zestawy można wypożyczyć za kaucją zwrotną w wysokości 80 zł za zestaw.

Sport bez barier

Środa 18 września 2013

Przemierzyli ok. 2800 km, a po 42 dniach w Lubniewicach zakończyli swoją wielką wyprawę. Uczestników akcji „Równość i godność” przywitał na rynku burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła.   Przygotowania do wyprawy „Równość i godność” trwały dwa lata.

Wakacje z biblioteką

Środa 18 września 2013

Nie trzeba było wyjeżdżać daleko, aby atrakcyjnie spędzić wolny czas. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach, podczas spotkań wakacyjnych uczestnicy brali udział w wielu zajęciach, wycieczkach i warsztatach malarstwa i rysunku.

Królowały liny i leszcze

Środa 18 września 2013

Kanał Warnicki w Kostrzynie nad Odrą w jednej z ostatnich tur zawodów Koła PZW nr 1 w Sulęcinie obdarzył wędkarzy wieloma pięknymi rybami.   Zawody odbyły się 1 września. Dzień był pochmurny i wietrzny.

Udany sezon „Jedynki”

Środa 18 września 2013

Mimo, że sezon się jeszcze nie zakończył, wędkarze z Koła PZW nr 1 w Sulęcinie już mogą uznać go za udany.   Członkowie koła w różnych kategoriach wiekowych zajęli czołowe miejsca w rozgrywkach na poziomie okręgu.

Rodzinnie w Żubrowie

Środa 18 września 2013

31 sierpnia na Uroczysku w Żubrowie odbył się piknik, w którym wzięło udział 80 osób. Był piękny, słoneczny dzień, a na imprezie bawiły się trzy pokolenia.   Było ognisko, pieczona kiełbasa i ziemniaki, słodycze, a także gry, zabawy oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.

Sandacz à la PRL

Środa 18 września 2013

Kolejna edycja Lubniewickiego Święta Sandacza przeszła już do historii. Tym raz zaprosiliśmy Państwa do zabawy w stylu czasów PRL.  Klimatyczna impreza, na której królował sandacz, wspaniała atmosfera, wybory Miss Lubniewic 2013, wystawa „zabytkowych aut” , występy, konkursy, II Mistrzostwa w Grillowaniu Sandacza, a na deser gwiazda wieczoru Ania Rusowicz i dancing sprzed lat – tak w skrócie wyglądało tegoroczne Święto Sandacza.

Oto mistrzowie!

Środa 18 września 2013

Lubniewiccy wędkarze zajęli pierwsze miejsce podczas zawodów Grand Prix Gmin – Perły Ziemi Lubuskiej, które odbyły się 28 sierpnia w Łagowie.  Lubniewicka ekipa do zwycięstwa poprowadzona została przez Waldemara Szczepańskiego. W zawodach udział wzięli wędkarze z Gminnego Koła PZW nr 1 i 2.

Rybne świętowanie

Środa 18 września 2013

Dla upamiętnienia historycznego znaczenia Przyborowa, od wielu lat w tej wiosce rybackiej organizowane jest „Święto Ryby”.   W tym roku odbyło się ono 10 sierpnia nad Kanałem Szerokim. Tutaj odbyły się zawody wędkarskie, pokaz wodnego sprzętu wojskowego, konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, regaty kajakowe i na „smoczych łodziach”, spływ na „bele czym”, pokaz sprzętu wojskowego wystawionego przez 17.

Na śmierć i życie

Środa 18 września 2013

Kiedy w 2012 r. na ekranach kin zagościły fenomenalne „Igrzyska śmierci”, świat rozpoczął odliczanie do premiery drugiej części. I mimo, że odbędzie się ona dopiero pod koniec listopada, to już teraz warto sięgnąć po literacki pierwowzór tej wciągającej trylogii.

Łukasz bierze wszystko

Środa 18 września 2013

Z przyjemnością informujemy, że nasz lokalny artysta Łukasz Łyczkowski po ubiegłorocznej nominacji do prestiżowych nagród muzycznych Fryderyki oraz występie na Przystanku Woodstock odniósł kolejny sukces.   Łukasz jest wokalistą w swojej nowej formacji SOLD MY SOUL.

Michał najlepszy

Środa 18 września 2013

II Mini Triathlon w Ośnie Lubuskim za nami. Ostatecznie ukończyło go 71 uczestników, spośród których najlepszy okazał się Michał Gurgul. Jego łączny czas po pływaniu, jeździe na rowerze i biegu wyniósł 49:56 min.

Czytając z grdyki

Środa 18 września 2013

- To już jest koniec – tak swego czasu śpiewał Kuba Sienkiewicz w jednym z przebojów Elektrycznych Gitar. Wprawdzie śpiewający doktor nie sprecyzował czego ów koniec ma dotyczyć, ale na to pytanie najłatwiej odpowiedzieć sobie właśnie na początku września.

Stracone szanse

Środa 18 września 2013

Sulęcin coś w sobie ma. To ładne, przyjazne miasteczko, otoczone pięknymi lasami i jeziorami. Nie ma lepszego miejsca na popołudniowy i weekendowy odpoczynek. Coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy leniuchowania, jak też miłośnicy aktywnego wypoczynku – rowerzyści, grzybiarze, spacerowicze i wędkarze.

Czytając z grdyki

Środa 18 września 2013

- To już jest koniec – tak swego czasu śpiewał Kuba Sienkiewicz w jednym z przebojów Elektrycznych Gitar. Wprawdzie śpiewający doktor nie sprecyzował czego ów koniec ma dotyczyć, ale na to pytanie najłatwiej odpowiedzieć sobie właśnie na początku września.

To było wielkie święto sztuki

Piątek 16 sierpnia 2013

Janusz Zaorski, Zbigniew Buczkowski oraz Volker Schloendorff – to tylko niektóre znane postaci filmu, które można było spotkać na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Most \ Die Brücke, które w dniach 8-14 lipca odbył się w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą.

O swoim pochodzeniu

Piątek 16 sierpnia 2013

28 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się uroczyste otwarcie Miejsca Tożsamości Lokalnej. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Małych miasteczek portret własny”. Celem projektu było stworzenie przygranicznej przestrzeni artystycznej gmin Cybinka i Słubice, która pomoże nazwać i określić wspólną tożsamość, powstałą na bazie tradycji, historii i umiejętności przodków.

Mistrzowie rakiety

Piątek 16 sierpnia 2013

Erka Trans Cup 2013- Mistrzostwa Słubfurtu w tenisie ziemnym przeszły do historii. Po całodniowych grach 22 lipca, dzień później rozegrano półfinały i finały turnieju głównego i pocieszenia w singlu oraz cały turniej deblowy.

To już tradycja

Piątek 16 sierpnia 2013

Stało się już tradycją, że Dni Hanzy to jedna z lepszych okazji do organizacji wędkarskich zawodów spławikowych. Wymarzoną areną stał się słubicki kanał rzeki Odry.  Wzorem ubiegłych lat Zarząd Koła PZW nr 2 w Słubicach zorganizował 14 lipca spławikowe, międzynarodowe zawody wędkarskie.

Woodstock znów porwał tłumy

Piątek 16 sierpnia 2013

- Ta scena jest bardzo otwarta, ta scena pokazuje, że nie ma tutaj rzeczy, które stanowią bariery, które zaskakują - tak o zakończonym 3 sierpnia XIX Przystanku Woodstock mówił Krzysztof Dobies, rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Równi i równiejsi

Piątek 16 sierpnia 2013

Woodstock: tłumy ludzi, koncerty, mnóstwo stoisk, wśród których prym wiodą te oferujące darmowe gadżety. Na parkingu przy kostrzyńskim Tesco gadżetomania sięgnęła zenitu: przez cały okres trwania festiwalu rozdawano tam darmowe pufy, warte ok.

Podziel się książką!

Piątek 16 sierpnia 2013

Odpowiadając na apel rady powiatu, stowarzyszenie „Nasze Słubice PL” zbiera książki dla dzieci w przedziale wieku od 8 do 20 lat, aby zasilić odremontowaną bibliotekę placówki opiekuńczo-wychowawczej "Nasza Chata" w Cybince.

I Ty możesz pomóc!

Piątek 16 sierpnia 2013

W pomoc pogorzelcom z Nowych Biskupic zaangażowało się wiele osób, firm i instytucji. Wciąż jednak potrzebne jest wiele niezbędnych do normalnego życia rzeczy.   17 czerwca doszło do pożaru w jednym z domków jednorodzinnych w Nowych Biskupicach.

Twórcze wakacje

Piątek 16 sierpnia 2013

Czas wakacji to nie tylko odpoczynek, ale również doskonała okazja do rozwoju zainteresowań i pracy twórczej. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów malarsko – rzeźbiarskich zorganizowanych przez Sulęciński Ośrodek Kultury.   W dniach 15-27 lipca uzdolnieni plastycznie dzieci i młodzież z Sulęcina, tworzyli prace plastyczne w pracowniach Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz w plenerze.

Jubileusz „Jedynki”

Piątek 16 sierpnia 2013

14 lipca nad jeziorem Radachowskim odbył się piknik z okazji 55- lecia Koła Wędkarskiego nr 1 w Słońsku.   W pikniku wzięli licznie udział mieszkańcy gminy i zaproszeni goście z Niemiec. Program wydarzeń tego dnia przedstawiał się następująco: godz.

Słońsk zgarnia puchar

Piątek 16 sierpnia 2013

Nad jeziorem Radachowskim odbyły się Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Sulęcińskiego. Do współzawodnictwa przystąpiło dziewięć pięcioosobowych zespołów z Państwowych Związków Wędkarskich z Boczowa, Torzymia, Lubniewic, Krzeszyc, Słońska i Sulęcina. W szranki stanęło 45 zawodników.

Słoneczne zawody

Piątek 16 sierpnia 2013

6 lipca nad jeziorem Ostrowskim odbyły się zawody wędkarskie Koła PZW Nr 3 „Gumoplast”.   Prezes Anna Demko przywitała zawodników i otworzyła zawody. Uczestniczyło w nich 25 osób. Przed rozpoczęciem zmagań czekała na nich pyszna grochówka, po czym zawodnicy udali się na wylosowane kładki.

Piękne umysły

Piątek 16 sierpnia 2013

Co zrobić, gdy upośledzony człowiek, o którym wszyscy sądzą, że nie jest zdolny do jakichkolwiek uczuć, zmienia się emocjonalnie pod wpływem kobiety? Aż wreszcie… zakochuje się w niej? I co ma zrobić osoba, która opiekuje się ów chorym zakochanym? W tym przypadku chodzi o dwóch braci: po śmierci rodziców Jacek opiekuje się swoim niepełnosprawnym umysłowo bratem Tomkiem.

Pomnik ku czci poległych

Piątek 16 sierpnia 2013

23 lipca pod kościołem pw. św. Sebastiana w Wędrzynie został odsłonięty pomnik z płytą upamiętniającą czterech żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zginęli podczas misji w Afganistanie.   Odsłonięcie płyty było częścią obchodzonego w tym dniu święta 7.

Na jeziorze wciąż biało

Piątek 16 sierpnia 2013

Jesteśmy na półmetku sezonu, w związku z tym z największą radością informujemy, że Lubniewickie Towarzystwo Sportowe „Aktywni” działa prężnie. Dotychczas kurs żeglarski przeszło ok. 20 wychowanków w wieku od 5 do 17 lat.

Ach, te klimaty!

Piątek 16 sierpnia 2013

Przyznacie Państwo, że takiego klimatu, jaki jest nad polskim morzem nie ma nigdzie indziej. I nie chodzi mi o zacinający deszcz i lodowate (za to jakie!) fale, jakie nader często zastajemy nad Bałtykiem, (choć ostatnio to raczej można mówić o fali tropikalnego żaru).

Artystyczne wakacje

Piątek 16 sierpnia 2013

6 lipca w Miejskim Domu Kultury w Ośnie Lubuskim po raz pierwszy zostały zorganizowane warsztaty artystyczne pt. „Ence pence mam zdolne ręce!”.   Uczestnikami projektu była polsko – niemiecka grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, która z wielkim zaangażowaniem wzięła udział w zajęciach fotografii, malarstwa i decoupage’u, wykorzystując odpowiednie materiały oraz ucząc się pod okiem profesjonalistów.

«1...20...2829303132...38»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij