MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Jak zostać Jedi?

Piątek 9 marca 2012

Kiedy w 1977 r. George Lucas wprowadzał do kin swoje Gwiezdne Wojny, widzowie, oprócz zachwytu, byli pełni wątpliwości. Okazało się bowiem, że mają do czynienia nie z częścią pierwszą, ale… z czwartą.

Puchar starosty dla Znicza Trzemeszno!

Piątek 9 marca 2012

  11-12 lutego w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego odbył się XIII Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sulęcińskiego.   Turniej, w którym kiedyś uczestniczyło 6 lub 8 drużyn, gromadzi w tej chwili wszystkie kluby sportowe powiatu sulęcińskiego.

Oscarowa nadzieja?

Piątek 24 lutego 2012

Lata 40. XX wieku. II Wojna Światowa. Lwów. Na tle burzliwych wydarzeń, morderstw oraz wszystkiego tego co niesie wojna, krzyżują się losy kanalarza, drobnego złodziejaszka – Leopolda Sochy z walczącymi o przeżycie Żydami.

Nasza Redakcja

Czwartek 23 lutego 2012

Redakcja: Przemysław Mielczarek, Mariusz Szpakowski, Robert Tomczak, Daniel Szurka, Jacek Filipek, Ryszard Waldun Redaktor naczelny: Adam Piotrowski Adres redakcji: ul. Kilińskiego 9, lok. 1 69-200 Sulęcin tel. 511 225 133 e-mail: Adam.Piotrowski2@gmail.com   REKLAMA: tel. 511 225 133

Obwodnica jak marzenie

Czwartek 23 lutego 2012

- Nareszcie jest! – cieszą się mieszkańcy Ośna Lubuskiego. Powodem ich radości jest oddanie do użytku 27 grudnia nowoczesnej obwodnicy, która biegnie wokół miasta. Ręce zacierają także kierowcy, nie tylko z naszego powiatu.

Tradycji stało się zadość

Czwartek 23 lutego 2012

14 stycznia w sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbyło się niecodzienne Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne. Zostało ono zorganizowane przez burmistrza Sulęcina oraz: Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sulęcinie, Związek Inwalidów Wojennych RP i Koło Związku Sybiraków w Sulęcinie.

Jasełka na Winnej Górze

Czwartek 23 lutego 2012

Aż siedemnaście grup jasełkowych i kolędniczych spotkało się 27 stycznia na XXII. Spotkaniach Grup Kolędniczych i Jasełkowych. Przegląd odbył się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Zjechały się tam grupy z całego województwa lubuskiego, które, w drodze eliminacji przeszły przeglądy powiatowe.

Elitarni z nowym dowódcą

Czwartek 23 lutego 2012

5 stycznia na placu apelowym 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ) w Międzyrzeczu odbyła się uroczystość przekazania dowodzenia brygadą. Nowym dowódcą mianowany został gen. bryg. Rajmund Andrzejczak. Zgodnie z obowiązującą tradycją i ceremoniałem wojskowym, podczas uroczystości sztandar brygady, w obecności zaproszonych gości oraz żołnierzy 17WBZ, został przekazany z rąk dotychczasowego dowódcy gen.

Siema i dwieście lat!

Czwartek 23 lutego 2012

No i mamy luty. Mimo, że to najkrótszy miesiąc w roku, to nasz miesięcznik nie zmniejszył swojej objętości. Współpraca, którą nawiązaliśmy ze wszystkimi gminami powiatu sulęcińskiego nabrała rozpędu. Dzięki temu w „Przekroju” znajdziecie informacje ze swojej najbliższej okolicy, z każdego zakątka powiatu.

Chóry przyciągnęły tłumy

Czwartek 23 lutego 2012

W niedzielę, 29 stycznia, w kościele garnizonowym w Wędrzynie wystąpiło kilkanaście zespołów z całego regionu. Każdy z nich zaprezentował piękne kolędy i pastorałki. Podczas koncertu, który zorganizowano już po raz czwarty, zaprezentowało się kilkaset osób z całego województwa.

Kolej na nas (się wypięła)

Czwartek 2 lutego 2012

Dopiero co ustał świąteczny zgiełk i huk sylwestrowych fajerwerków, za nami także święto Trzech Króli, które w tym roku po raz pierwszy (i mamy nadzieję, że nie ostatni) przebiegało jako dzień wolny.

Politycy pod lupą

Czwartek 26 listopada 2015

Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim numerze Przekroju dziś na celownik trafią kolejni pretendenci do stołków na Wiejskiej. Postaram się krótko przedstawić charakterystykę Zbigniewa Stonogi i ruchu frankowiczów Gwiazda jednego sezonu? Mąciciel? Polityczny awanturnik? Wszystkie te stwierdzenia pasują do Zbigniewa Stonogi.

Pensjonariusze DPS-ów śpiewali i tańczyli w SOK

Czwartek 26 listopada 2015

18 września b.r. w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się XXII Festiwal Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego Tursk 2015 pod patronatem wojewody lubuskiego Katarzyny Osos Do Sulęcina przyjechało aż 20 formacji artystycznych domów pomocy społecznej - z Turska, Kożuchowa, Wschowy, Rokitna, Jordanowa, Kostrzyna n/Odrą, Glińska, Trzebiechowa, Dobiegniewa, Toporowa, Szczawna, Miłowic, Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Lubska, Skwierzyny i Kamienia Wielkiego.

Kierowcy, zdejmijcie nogę z gazu!

Czwartek 26 listopada 2015

W przeciągu ostatnich trzech miesięcy na zakolu spowalniającym ruch na drodze wojewódzkiej nr 138 za Małuszowem policja odnotowała aż cztery zdarzenia drogowe. To cud, że na razie nikt tam nie zginął.

Graffiti Camp 2015

Czwartek 26 listopada 2015

W ramach współpracy sulęcińskich gimnazjalistów z klubem młodzieżowym z Beeskow w dniach 24-29 sierpnia po raz czwarty odbyła się impreza Graffiti Camp. Podczas spotkań młodzież współpracujących miast Sulęcin - Beeskow tworzy kreatywne obrazy graffiti na ścianach budynków.

Letnia Szkoła Wędkowania

Środa 25 listopada 2015

W dniach od 26.06 do 28.06.2015r., na jeziorze Trzecim, którego jesteśmy patronem odbył się I Powiatowy Biwak Szkoleniowy dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Letnia Szkoła Wędkowania” Impreza została dofinansowana z zadania publicznego Starostwa Sulęcińskiego.

«1...30...363738

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij