MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Bądźmy wolni od nałogu

Czwartek 19 lipca 2012

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, pracownicy SANEPIDU w Sulęcinie zorganizowali imprezę prozdrowotną pt. „Sulęcin wolny od dymu tytoniowego”.   W jej trakcie mieszkańcy powiatu sulęcińskiego otrzymali informacje m.in. na temat szkodliwości palenia tytoniu, profilaktyki nowotworowej, racjonalnego odżywiania i chorób odkleszczowych.

W Torzymiu budują na potęgę

Czwartek 19 lipca 2012

Wygląda na to, ze Walewice i Boczów zyskają wkrótce nowe, piękne obiekty.   W Walewicach trwają obecnie roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu wokół istniejącego niewielkiego stawu, z przeznaczeniem na ogólnodostępny kompleks rekreacyjno-sportowy. Został on rozplanowany wokół akwenu oraz przy świetlicy.

Ruszyły letnie festyny!

Czwartek 19 lipca 2012

Wszystkich mieszkańców gminy Sulęcin, lubiących bawić się podczas imprez plenerowych, zapraszamy do udziału w festynach organizowanych na terenie gminy. Za nami pierwszy z nich, w Ostrowiu. Oto kolejne: 8 lipca – Festyn wiejski w Trzebowie15 lipca – Festyn Parafialny w Sulęcinie22 lipca – Festyn wiejski w Zarzyniu29 lipca – Festyn wiejski w Wielowsi12 sierpnia – Festyn wiejski w Rychliku19 sierpnia – Festyn wiejski w Długoszynie Zapraszamy również do udziału w obchodach Gminnego Święta Plonów, które odbędzie się 26 sierpnia w Sulęcinie.

Nie tylko dla miłośników kolei

Czwartek 19 lipca 2012

2 czerwca na stacji kolejowej w Sulęcinie odbył się piknik rodzinny z okazji 120. rocznicy uruchomienia linii kolejowej Sulęcin-Międzyrzecz.   Atrakcjami pikniku były: przejazd osobowego pociągu specjalnego, ogólnodostępnego, na trasie Rzepin – Sulęcin - Międzyrzecz i z powrotem, przejażdżki drezynami motorowymi i ręcznymi, pierwsze sulęcińskie zawody drezynowe (zwyciężyła ekipa z Zielonej Góry) Oraz pokaz tresury psów należących do Straży Ochrony Kolei.

Gościli bajkopisarza

Czwartek 19 lipca 2012

  27 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach gościła w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki znanego autora książek Grzegorza Kasdepke – bajkopisarza, twórcę słuchowisk radiowych oraz zdobywcę wielu nagród literackich.   W spotkaniu wzięło udział prawie pięćdziesięcioro dzieci wraz z opiekunami.

Książki poszły… w miasto

Czwartek 19 lipca 2012

  11 maja Biblioteka Publiczna w Lubniewicach przeprowadziła akcję, mającą na celu poznanie preferencji czytelniczych naszych mieszkańców.   Uczennice naszej szkoły przebrane za książki odwiedziły lubniewickie sklepy, urzędy, ośrodek zdrowia, by poinformować mieszkańców o ciągle aktywnym i rozwojowym rynku wydawniczym.

Szymon mistrzem

Czwartek 19 lipca 2012

13 i 20 maja w Gorzowie Wlkp. na kanale Ulgi odbyły się dwie tury Mistrzostw Okręgu kadetów i juniorów.   W zawodach wzięło udział 38 uczestników. Sulęcińskich kadetów reprezentowali: Klaudia Kułaczkowska – Koło PZW Sulęcin nr.

Dzień Dziecka nad wodą

Czwartek 19 lipca 2012

Ostatnie anomalie pogodowe powodują, że sport wędkarski staje się dyscypliną dla najtwardszych zarówno wśród seniorskiej części wędkarzy, jak i najmłodszych adeptów wypoczynków z wędką nad wodą.   2 czerwca Koło Nr 1 PZW w Słońsku oraz Zespół Szkół w Słońsku zorganizowała po raz kolejny spławikowe zawody wędkarskie kadetów i juniorów pn.

Amur dzieciom

Czwartek 19 lipca 2012

Zgodnie z kalendarzem imprez na rok 2012, 3 czerwca odbyła się coroczna impreza „Dzień Dziecka nad jeziorem Ilno”, organizowana przez Zarząd Koła Miejskiego „Amur”.   Zabawa ta zagościła w mieście już trzeci raz, trwale wpisując się w kalendarium zawodów wędkarskich koła Amur.

Puchar starosty powędrował do Słońska

Czwartek 19 lipca 2012

Najlepszą drużyną Powiatowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Starosty Sulęcińskiego okazało się Koło PZW w Słońsku, drugie miejsce przypadło Kołu PZW Nr 1 w Sulęcinie, a trzecie wywalczyła drużyna Koła PZW AMUR z Torzymia.

Pobiegła cała wieś

Czwartek 19 lipca 2012

Kolejny raz mieszkańcy Glisna spędzili sobotnie popołudnie na sportowo. 9 czerwca  rodziny z dziećmi przybyły na boisko KS Glisno. Organizatorzy (Rada Sołecka i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Glisno) przygotowali biegi w różnych kategoriach wiekowych, turniej rodzinny, nagrody i medale za udział w konkurencjach, słodycze i napoje dla dzieci, losowanie nagród oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników festynu.

Szczęśliwa siódemka

Czwartek 19 lipca 2012

Zespół Gimnazjum w Sulęcinie zajął VII Miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców w Kołobrzegu w dniach 10-13 czerwca.        Zespół wystąpił w składzie: Zarębski Patryk, Dzierżyński Bartosz, Karaś Łukasz, Witek Kacper,  Jurant Bogdan, Uller Jakub, Sas Maciej, Sas Andrzej, Stefanowicz Mateusz, Czarny Wojtek.

Pracowite półrocze

Czwartek 19 lipca 2012

Tegoroczny sezon treningowy rozpoczęliśmy obozem sportowym w Szklarskiej Porębie. Tam trenowaliśmy narciarstwo biegowe, kibicowaliśmy Pucharowi Świata, podziwialiśmy piękno Karkonoszy, a zwieńczeniem pobytu było uczestnictwo w Biegu Piastów. Mieliśmy także zaszczyt spotkania z mistrzynią Pucharu Świata Justyną Kowalczyk.

Spotkaj się z nami na Woodstocku!

Czwartek 19 lipca 2012

Już wkrótce kolejna edycja największego festiwalu w tej części Europy. Podczas Przystanku Woodstock 2012, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, nie może zabraknąć Przekroju Lokalnego, który dla swoich Czytelników przygotował niespodziankę.

Na kłopoty – Nietykalni

Czwartek 19 lipca 2012

Masz wrażenie, że nikogo w życiu nie obchodzisz? A może użalasz się nad sobą, jak to masz źle w życiu? Idealnym antidotum na tego typu myśli będzie obraz „Nietykalni”. Dlaczego? Przekonaj się sam… Oparta na faktach, piękna opowieść do przyjaźni Murzyna – Drissa (Omar Sy), oraz milionera Philippa (François Cluzet).

By ludzie dobrze się bawili

Czwartek 19 lipca 2012

Z CHRISSEM CONNEREM, dyrektorem projektu Kownaty Park w firmie United Momentum Group, rozmawia Adam Piotrowski. P.L.: Kiedy ma się rozpocząć budowa Kownaty Park? C.C.: Jest różnica pomiędzy tym, kiedy chcielibyśmy zacząć realizować projekt, a kiedy będziemy mogli.

Lepszy, niż Disneyland?

Czwartek 19 lipca 2012

20 czerwca w gimnazjum w Torzymiu odbyło się spotkanie realizatorów projektu Kownaty Park z mieszkańcami Kownat. Inwestorzy konsultują w ten sposób swoje zamiary z lokalną społecznością tej miejscowości. Mający powstać za kilka lat Kownaty Park będzie prawdopodobnie największym parkiem rozrywki i rekreacji w Polsce.

Mistrzowie ping-ponga

Czwartek 19 lipca 2012

31 marca w Krośnie Odrzańskim odbyły XXI Mistrzostwa Krosna w tenisie stołowym. W zawodach tych, z udziałem czołowych zawodniczek i zawodników województwa lubuskiego, startowali najmłodsi zawodnicy z gminy Słońsk. I tak, w grupie I kat. dziewczęta i chłopcy z rocznika 2003 i młodsi, Amelia Wiącek zajęła I miejsce, a Filip Lewaszkiewicz II (oboje na zdjęciu).

Nasi w Beeskow

Czwartek 19 lipca 2012

1-2 czerwca w partnerskim mieście Sulęcina Beeskow odbyły się Dni Starego Miasta. Z tej okazji dla mieszkańców Beeskow oraz gości z Polski i Niemiec przygotowano szereg atrakcji. Można było m.in.: wysłuchać wielu koncertów, obejrzeć pokazy tańca, wziąć udział w historycznym jarmarku miejskim, wieczornym oprowadzaniu po mieście w towarzystwie strażnika miejskiego, ubranego w strój z epoki, czy skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez miejscowe stowarzyszenia i związki.

Cena upału

Czwartek 19 lipca 2012

Grzmotnęło, błysnęło, zalało i… zaczęły się wakacje. A propos – zaobserwowałem ciekawą prawidłowość: jeszcze kilka lat temu letni, upalny dzień kończył się przyjemnym, ciepłym wieczorem, podczas którego oglądało się zachody słońca i słuchało cykania świerszczy, popijając… no to, co kto woli.

Kulturalny weekend

Wtorek 26 czerwca 2012

Dni 21-22 kwietnia minęły pod znakiem ciekawych, kulturalnych wydarzeń, podczas których można było spotkać m.in. słynną Annę Seniuk. .         W sobotę w sali konferencyjnej MDK uroczyście otwarto wystawę malarstwa Bronisława Pilicha. Wśród prac malarza znajdziemy prace, których tematem przewodnim jest Ośno.

Głosuj na wielką grę!

Wtorek 26 czerwca 2012

Ruszyło Wielkie Odkrywanie Województwa Lubuskiego 2012. W szranki stanęła także gmina Lubniewice. Głosowanie potrwa do 31 sierpnia. Raz na dobę można oddawać 5 głosów. Na laureatów 10 Lubuskich NAJ czekają jak zwykle certyfikaty: Perła w Koronie 2012.

Polska była zagrożona

Wtorek 26 czerwca 2012

Z Ryszardem Kaliszem, posłem na sejm i byłym ministrem spraw wewnętrznych i administracji, rozmawia Adam Piotrowski.   Przekrój Lokalny: Po ostatnich doniesieniach Gazety Wyborczej o więzieniach CIA w Polsce, w rozmowie z dziennikarzami tej samej gazety Aleksander Kwaśniewski przyznał, że w Polsce przetrzymywano więźniów oskarżonych o terroryzm.

Ten dreszczyk emocji

Wtorek 26 czerwca 2012

8 maja w bibliotece w Muszkowie (filia Biblioteki Gminnej w Krzeszycach) odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek DKK. Było to jedno z bardziej uroczystych spotkań.   W Dniu Bibliotekarza były gratulacje dla pani Eli i Doroty, które z książką są na co dzień.

Możesz pomóc za reklamę

Wtorek 26 czerwca 2012

Polsko-Rosyjska Fundacja Wspólna Sprawa zwraca się z uprzejmą prośbą do instytucji i firm z województwa lubuskiego o pomoc finansową w organizacji Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Przygoda przychodzi sama – świat bez wojny, nazizmu i przemocy”.

Skrzydlate państwo to potęga

Wtorek 26 czerwca 2012

28 kwietnia przy pięknej, letniej pogodzie już po raz XI spotkali się obywatele Rzeczpospolitej Ptasiej. Pomiędzy gośćmi krążył sympatyczny ptaszek – sporych rozmiarów remiz – ptak roku 2012 w Rzeczpospolitej Ptasiej.

Podwójna śmierć na Witosa

Wtorek 26 czerwca 2012

25 maja na ul. Witosa w Sulęcinie doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby. Obie zmarły godzinę po przewiezieniu do szpitala.   Do wypadku doszło ok. 18.00 przy wyjeździe z Sulęcina w kierunku Ostrowa.

Bratobójca już w areszcie

Wtorek 26 czerwca 2012

21 maja do szpitala trafił mężczyzna w ciężkim stanie. Sulęcińscy policjanci ustalili, że to ofiara pobicia. Mężczyzna zmarł, a morderca został już zatrzymany.   Przywieziony do szpitala mężcyzna był w ciężkim stanie. Niestety, mimo lekarskiej pomocy zmarł.

Kołczyn to wioska… olimpijska

Wtorek 26 czerwca 2012

19 maja do Kołczyna przybyło około tysiąc osób. Powodem tego był V, jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Olimpijski.   Przyjechały grupy zorganizowane oraz indywidualni amatorzy joggingu z całego województwa. Byli starsi i młodsi, całe rodziny, tłumnie dopisali też miejscowi.

Harcerze opanowali miasto

Wtorek 26 czerwca 2012

27-29 kwietnia w Sulęcinie i okolicach już po raz piaty odbył się harcerski rajd „Czerwona Jedynka”, zorganizowany przez 3DSH „Red One” im. Cichociemnych z KH Sulęcin.   Rajd rozpoczął się uroczystym apelem w piątkowy wieczór.

Poszukali wiosny… sprintem

Wtorek 26 czerwca 2012

22 kwietnia w Przemysławiu odbyła się kolejna, 29. już edycja biegu Śladami Wiosny.   Biegi tradycyjnie rozpoczęły się zmaganiami uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu. Po południu przyszedł czas na bieg główny, na dystansie 6 km, w którym wzięło udział prawie 70 osób.

Było Opole, Sopot, Jarocin… Czas na Sulęcin!

Wtorek 26 czerwca 2012

Niesamowitym koncertem zespołu Jafia Namuel zakończył się dwudniowy festiwal Wake Up & Live, który odbywał się na terenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w dniach 1-2 czerwca. . Było to dwudniowe święto muzyki.

Skaldowie porwali tłum

Wtorek 26 czerwca 2012

Program obchodów Dni Sulęcina wypełniony był imprezami o najróżniejszym charakterze, tak, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. W tym roku świętowano podwójnie, ponieważ na początku maja przypadła 10. rocznica podpisania umów partnerskich z niemieckimi miastami Kamen i Beeskow.

Wzruszający do… szpiku kości

Wtorek 26 czerwca 2012

       Wydawało się, ze powiedziano już wszystko o Agacie Mróz, siatkarce polskiej reprezentacji, zmagającej sie z białaczką, która wbrew zaleceniom lekarzy zdecydowała się urodzić dziecko. Obraz „Nad życie” ujawnia kilka nieznanych szczegółów, przez co część osób może zmienić swój pogląd na tę tragiczną historię.

Największy był lin

Wtorek 26 czerwca 2012

28 kwietnia na jeziorze Ostrowskim odbyły się zawody wędkarskie „Otwarcie sezonu 2012”, zaliczane do Grand Prix Koła nr 3 (Gumoplast) w Sulęcinie. Do inauguracyjnych zawodów w tak pięknym, wiosennym dniu przystąpiło 31 zawodników (27 seniorów oraz 4 juniorów).

V Memoriał Mirosława Gudacza za nami

Wtorek 26 czerwca 2012

26 maja nad jeziorem Ostrowskim odbył się V Memoriał Mirosława Gudacza, organizowany przez Zarząd Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.   W zawodach wędkarskich wzięło udział 43 rodzimych drużyn wędkarzy z koła nr 1 nr 2 w Sulęcinie z zaprzyjaźnionego Beeskow.

Zaczęło się w Pradze

Wtorek 26 czerwca 2012

No i ruszyli do boju nasze chłopaki, a z nimi ich koledzy z reprezentacji całej Europy. Doczekaliśmy się wreszcie imprezy, o której mówiło się od 5 lat, odkąd w kwietniu 2007 r.

Karciane zmagania

Czwartek 17 maja 2012

31 marca w Restauracji Myśliwskiej Xenia w Lubniewicach odbył się Turniej Brydża Sportowego o Puchar Przechodni Wiosny.  Łącznie w zawodach wystartowały 22 pary brydżowe. I miejsce zajęła para: Waldemar Kozielewski i Cezary Szadkowski, II: Elżbieta Kowalczyk i Dariusz Kowalczyk, a trzecia nagroda powędrowała do Czesława Plachimowicza i Ryszarda Andrzejewskiego.

Wkrótce Memoriał Gudacza

Czwartek 17 maja 2012

26 maja Zarząd Koła PZW nr 1 w Sulęcinie organizuje V Memoriał Mirosława Gudacza, który odbędzie się nad j. Ostrowskim. Zapisy na zawody wędkarskie w ramach imprezy przyjmowane są w sklepie DOMUS przy ul.

Wędkarska majówka

Czwartek 17 maja 2012

3 maja na jeziorze Ostrowskim zorganizowano zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16, wraz ze szkoleniem w zakresie sztuki wędkarskiej.   Organizatorami przedsięwzięcia były Zarządy Kół PZW nr 1 i nr 3 w Sulęcinie.

«1...30...3435363738»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij