Wysprzątali jezioro
Niedziela 23 lutego 2014
4 i 25 stycznia to dni, który zapisze się w kartach historii koła wędkarskiego „Lin” jako dzień pracy i wysiłku włożonego w dobry wygląd Jeziora Trzeciego.
To nasz cel i wspólna sprawa, bo pracy jest niemało. Każda para rąk dała z siebie wszystko, a i amatorzy ogniska też znaleźli cos dla siebie. Wędkarzy i sprzętu nie brakowało. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Akcję powtórzono 25stycznia. Leśny spokój i ciszę zakłócił warkot pił motorowych oraz trzask łamanych gałęzi. Brać wędkarska ochoczo i z wielkim zapałem zabrała się do oczyszczania linii brzegowej jeziora z powalonych przez bobry i przez silne wiatry drzew. Na wymarzniętych wędkarzy czekały gorące napoje, a na głodomorów pieczone kiełbaski i ziemniaki. Zarząd koła dziękuje wszystkim przybyłym ochotnikom za poświęcenie swojego wolnego czasu i sprzętu. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych moczykijów (i nie tylko) do pomocy przy kolejnej takiej akcji, która odbędzie się 22 lutego o 10:00, nad jez. Trzecim.
Judyta i Bogdan Kułaczkowscy





