VII Memoriał Mirosława Gudacza za nami
Niedziela 22 czerwca 2014
31 maja nad jeziorem Ostrowskim rozegrany został VII Memoriał Mirosława Gudacza. Po nim tradycyjnie odbył się piknik rodzinny dla wędkarzy i ich rodzin.
Impreza została organizowana przez Zarząd Koła PZW nr 1 w Sulęcinie. Do rywalizacji w rodzinnych zawodach stanęło 46 rodzinnych drużyn wędkarzy z Koła nr 1 w Sulęcinie oraz 3 drużyny z zaprzyjaźnionego Koła wędkarskiego z Beeskow. Każda drużyna mogła łapać na dwie wędki metodą spławikową. Memoriał otworzył prezes Koła PZW nr 1 w Sulęcinie Ryszard Stachowiak. Podczas gdy na pomostach trwała zacięta walka, niewędkujący uczestnicy Memoriału (a szczególnie Ci najmłodsi), brali udział w grach i konkursach przeprowadzonych przez Krzysztofa Gudacza i Ryszarda Stachowiaka. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawach otrzymały nagrody. Od samego początku otwarta była też kuchnia, przy której uwijali się Jan Kubasik, Tadeusz Głowacki i Marek Demczuk. Dla zgłodniałych serwowano grochówkę, gulasz, kiełbaski z kotła a także sałatki i ciasto, przygotowane przez żony kucharzy z „Jedynki”. Po zważeniu ryby lądowały z powrotem do wody. A oto wyniki: I miejsce i Puchar Memoriału, ufundowany przez Asię i Piotra Cichałów zdobyli Andrzej Sieniawski i Arkadiusz Cybulski. II miejsce: Ryszard i Mateusz Sekuła - puchar ufundowany przez posłankę Bożenę Sławiak, III miejsce: Stefan Krawiec i Mateusza Domagała - puchar ufundowany przez Zarząd Koła PZW nr 1 w Sulęcinie. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: 4 - Uller Wiesław i Skonieczny Łukasz, 5 - Krawiec Piotr i Krawiec Konrad, 6 - Zdanowicz Waldemar i Samulik Sebastian, 7 - Paprocki Krystian i Joanna, 8 - Matelski Sławomir i Kabala Grzegorz, 9 - Gregoryński Grzegorz i Łukasz, 10 - Głowacki Tadeusz i Wolanin Adrian. Puchar za największą rybę, ufundowany przez sklep „Domus” trafił do Władysława Paprockiego. Nagrodę rzeczową ufundowała B. Sławiak. Puchar dla Georga Pelza z Beeskow - najstarszego wędkarza, ufundował Prezes Koła PZW nr 1 w Sulęcinie. Puchar dla Miłosza Komorowskiego - najmłodszego wędkarza, ufundowała Ewa Gudacz. Nagrodę dla najlepszej drużyny niemieckiej Aleksa Wolfa wraz z córką, ufundowała firma „Jaxon”. Nagrodę specjalną za pomoc w organizowaniu zawodów rodzinnych otrzymał Michał Deptuch, burmistrz Sulęcina, a doroczną, honorową statuetkę „podaj rękę” otrzymał w tym roku Dariusz Ejchart, starosta sulęciński za zaangażowanie w rozwoju wędkarstwa w gminie Sulęcin.
Ryszard Stachowiak
Adam Piotrowski





