Tegoroczne „Hity” rozdane
Wtorek 18 marca 2014
20 lutego w zielonogórskiej Palmiarni burmistrz Ośna Lubuskiego Stanisław Kozłowski, burmistrz Torzymia Ryszard Stanulewicz oraz szef Domu Pomocy Społecznej w Tursku Dariusz Obiegło odebrali nagrody HIT 2013. Statuetki trafiły także do gminy Słońsk i Sulęcin.
Ośno zostało nagrodzone za budowę ścieżki pieszo-rowerowej nad jeziorem Reczynek (etap I) oraz budowę placu rekreacyjno sportowego w Lubieniu. Skoro już przy Ośnie jesteśmy, to należy wspomnieć, że Rubinowy Hit z gwiazdą trafił do tamtejszego Banku Spółdzielczego, za dynamiczny rozwój banku spółdzielczego oraz kultywowanie najlepszych tradycji polskiej spółdzielczości.
Z kolei Torzym znalazł się na podium za wybudowanie świetlicy wraz z infrastrukturą turystyczno - sportową w Lubowie. Tytuł HIT 2013 przyznano także Domowi Pomocy Społecznej w Tursku, za opracowanie i realizację wzorcowego programu dla mieszkańców - „ Nasz Turski Dom". Gmina Słońsk otrzymała rubinową statuetkę za opracowanie i realizację atrakcyjnego projektu inwestującego w kapitał ludzki „Gdzie rzemiosło i historia się spotykają ”. Kryształowym Hitem natomiast nagrodzono Urząd Miejski w Sulęcinie za budowę boisk w Wędrzynie i Trzemesznie Lubuskim.
Była to już 10. edycja konkursu „Lubuski Gospodarczo-Samorządowy HIT 2013”. Konkurs wyłania i promuje szczególnie wartościowe dokonania gospodarcze, organizacyjne, samorządowe i ekologiczne lubuskich firm, samorządów i instytucji. Konkursową kapitułę tworzą m.in. współorganizujący to przedsięwzięcie przedstawiciele starostw oraz urzędów miast i gmin.
(red.)





