Sportowo i imprezowo

Niedziela 22 czerwca 2014

Jak co roku torzymska majówka upłynęła pod znakiem wielu imprez, podczas których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

1 maja, nad jeziorem Ilno już od rana odbywały się zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Torzymia. Od 11.00 na kompleksie sportowym Orlik przy gimnazjum rozpoczął się turniej w piłce nożnej o puchar Burmistrza Torzymia, który w tym roku składał się z dwóch etapów: 1 maja odbywały się eliminacje, natomiast dzień później - finały. Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych zgłosiło się 18 drużyn (11 w kategorii senior, 6 w kategorii junior oraz 1 w kategorii dzieci do 13 lat). Równolegle do turnieju piłki nożnej odbywały się mecze piłki siatkowej. Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn. Około 15.00 zostały ogłoszone wyniki zmagań wędkarskich. Wręczono także nagrody dla najlepszych zawodników, które wręczali burmistrz Torzymia oraz dyrektor Torzymskiego Ośrodka Kultury. Drugi dzień majówki przywitał uczestników nieprzyjemną pogodą i deszczem. Jednak mimo to zjawiły się trzy zespoły seniorów oraz cztery juniorów, by rozegrać futbolowe finały.

3 maja na stadionie przy ul. Jeziornej odbył się festyn rodzinny. Organizatorzy przygotowali gry i zabawy dla dzieci, punkty gastronomiczne oraz występy artystyczne. Rozegrano konkurencje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, takie jak: strzelanie z łuku do tarczy, rodeo, badminton czy unihokej. Na głównej scenie można było obejrzeć pokaz magii i iluzji Roberta Szablewskiego, a później występ śląskiego zespołu. Gwiazdą wieczoru był zespół „Video”. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna. Grała grupa „Salders”.

 

Przemysław Mielczarek

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij