Ruszyli szczypiorniści

Czwartek 21 listopada 2013

Turniejami w Świebodzinie i w Zielonej Górze 20 października 8 drużyn województwa lubuskiego rozpoczęło rozgrywki piłki ręcznej w kategorii młodzik młodszy. Kostrzyński UKS Nukleon w pierwszym etapie rozgrywek walczył o punkty w grupie razem z UKS Miś Gorzów Wlkp. , TS Zew Świebodzin, UKS Orlik Świebodzin.

Już pierwszy mecz z Gorzowem pokazał, że nie będzie łatwo walczyć o zwycięstwa

Już po 2 minutach gry było 4:0 dla przeciwnika, który nie zwalniał tempa, wygrywając pierwszą połowę 16:2. W drugiej odsłonie przy obronie strefą gra była już bardziej wyrównana. Nieźle radziliśmy sobie grą w obronie, niestety, w ataku dalej graliśmy nieporadnie. Efektem była przegrana 23:2. W drugim spotkaniu UKS Nukleon zmierzył się z UKS Orlikiem Świebodzin. Pierwsza połowa to znowu chaos w grze obronnej i szybko uzyskana przewago przeciwnika. Po dwóch minutach było 3:0 dla Orlika. Później gra się trochę wyrównała, ale to gospodarze ją kontrolowali, schodząc na przerwę z korzystnym dla siebie wynikiem 14:4. W drugiej połowie wróciła pewność gry i walka o każdą piłkę. Drugą połowę wygraliśmy 10:8, nie zdołaliśmy jednak odrobić strat, przegrywając całe spotkanie 22:14. W ostatnim dla nas meczu z Zewem Świebodzin od początku graliśmy konsekwentnie w obronie, nie pozwalając przeciwnikowi na uzyskanie przewagi. Przeciwnie, to my kontrolowaliśmy całe spotkanie wygrywając mecz 15:7. Zawodnicy UKS Nukleon wystąpili w składzie: Jastrzębski Przemysław (3) ,Górecki Patryk, Radziukiewicz Miłosz , Burzyński Marcin (3) , Krajnik Wiktor (3) , Bartosz Szatkowski , Michał Papiernik, Dastin Płowiak (9), Netso Igor (4) , Burzyński Krzysztof, Korman Piotr (4), Gołuch Bartosz, Soczomski Konrad (2) , Orbach Aleksander, Blatkiewicz Remigiusz (1) , Filipczyk Hubert (2).

 

Marek Zatylny

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij