Przekorny los wędkarza

Środa 16 kwietnia 2014

6 kwietnia na jeziorze Ostrowskim rozegrana została druga tura Grand Prix koła nr 1 PZW w Sulęcinie. Tym razem zwyciężył Ryszard Sykuła. Tym samym wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji po dwóch turach GP. Prowadzi nada Sławomir Matelski.

 

Wędkarze nie mają łatwego życia. Podczas pierwszych zawodów z cyklu Grand Prix Koła 16 marca na kanale Słubickim w Słubicach pogoda była pod psem, za to ryby chętnie współpracowały z moczykijami. 6 kwietnia nad jeziorem Ostrowskim piękny, ciepły, pachnący wiosenny dzień. Rybom jednak widocznie nie do końca taka aura pasowała, ponieważ brania były słabe, a w siatkach królowała drobnica w pełnym tego słowa znaczeniu. Dowodem mogą być same wyniki. Zwycięzca zawodów Słubickich Sławek Matelski zanotował wynik 11400 g złowionych ryb. Tryumfator jeziora Ostrowskiego wniósł do wagi 3970 g. Dwóm wędkarzom trafiły się jednak bonusy: okoń 700 g i lin 30 cm. Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Edyta Cichała, w kategorii „Juniorzy” najlepszy okazał się Mateusz Domagała, a w kategorii „Kadeci” pierwszą nagrodę zdobyła Klaudia Koczara. Po zawodach strudzeni 4-godzinną rywalizacją wędkarze mogli zregenerować siły pyszną grochówką przygotowaną przez Tadeusza Głowackiego i Ryszarda Sekułę. Spośród wędkarzy niepremiowanych została wylosowana nagroda pocieszenia w postaci kołowrotka, który trafił do Piotra Cichały. Po dwóch turach Grand Prix Koła nr 1 PZW w Sulęcinie I miejsce zajmuje Sławomir Matelski. Miejsce II - Marek Szałtys, III - Ryszard Sekuła, IV - Łukasz Skonieczny i V - Mirosław Kuzajewski.

 

Zarząd Koła PZW nr 1 w Sulęcinie zaprasza wędkarzy do udziału w 3. turze GP Koła, która odbędzie się 27 kwietnia na kanale Szerokim w Słońsku. Zapisy przyjmowane są do 24 kwietnia w sklepie wędkarskim „Domus” przy ul. Witosa w Sulęcinie. (w ramce)

 

Adam Piotrowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij