Pożar w kościele w Trzemesznie
Wtorek 18 kwietnia 2017
W poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia wczesnym rankiem w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Trzemesznie Lubuskim wybuchł pożar. Ogień pojawił się na lewym bocznym ołtarzu. Zapaliły się również belki konstrukcyjne dachu po lewej stronie kościoła. Dach jednak udało się uratować – zniszczeniu uległa jego niewielka część. Figurki, obrazy i inne przedmioty z kościoła wynieśli wierni.
Z informacji przekazanych przez mieszkańców Trzemeszna dowiedzieliśmy się, że niestety spalił się mający ponad 300 lat obraz Matki Bożej przywieziony z kresów wschodnich (z Buczacza).
Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru. W gaszeniu wzięło udział 11 zastępów straży pożarnej.
Poniedziałkowa Wielkanocna msza święta została odprawiona w remizie strażackiej obok kościoła.
Red.
Fot. AD

















