Pomysł na kalendarz z sercem
Poniedziałek 13 stycznia 2014
Trwają ostatnie przygotowania do premiery kolejnego nowatorskiego pomysłu stowarzyszenia FSL Aktywni dla Powiatu – czyli charytatywnego kalendarza ze słubiczanami w roli głównej.
11 stycznia w słubickiej „Prowincji” odbędzie się wernisaż kalendarza, a już dzień później będzie go można wylicytować na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. FSL`owicze przyzwyczaili już nas do swoich niezwykle kreatywnego podejścia do życia, nieinaczej jest i tym razem.
Na pomysł kalendarza pod koniec roku wpadł jeden z członków stowarzyszenia Łukasz Kozłowski. Jak sam twierdzi, cały czas szuka insipracji i nowych pomysłów na to, jak można rozruszać słubiczan i zmobiliować ich do wszelkiego rodzaju aktywności. Po "Pasjonadzie 2.13" jest to kolejny i na pewno, jak sam podkreśla, nieostatni jego tego typu pomysł..
To coś nowego
- Tym razem w nietypowy sposób chcieliśmy wesprzeć Orkiestrę. Dodatkową motywacją była chęć zrobienia czegoś nietuzinkowego i po prostu czegoś, czego jeszcze nikt tutaj nie próbował. Do głowy przyszedł mi kalendarz na zasadzie „FSL i przyjaciele”. Do wzięcia udziału w projekcie, obok naszych kilku członków, zaprosiliśmy także osoby nam znane, które uważamy za osoby aktywne i robiące wiele dobrego dla naszej lokalnej społeczności. Wybór był oczywiście w stu procentach subiektywny, a początkowa lista była tak długa, że zanim doszliśmy do ostatecznych wniosków, doszło między nami prawie do rozłamu – mówi nam ze śmiechem Ł. Kozłowski.
Za rok powtórka
Zdjęcia do kalendarza wykonywały żony członków FSL Aktywnych: Elżbieta Tomczak i Ewa Rydzewski, a o fryzury i odpowiednie efekty wizualne zadbała słubicka stylistka Basia Lange. Nie do przecenienia także była rola lokalnych firm, które finansowo zabezpieczyły kwestię druku. Ich loga będzie można zobaczyć na okładce samego kalendarza. Jak zdradza Ł. Kozłowski, pomysł z kalendarzem z pewnością doczeka się kontynuacji w przyszłym roku. - Chcemy zachęcić wszystkich do działania na rzecz naszego miasta i najbliższego otoczenia, a tych najbardziej aktywnych z pewnością za rok zaprosimy do kalendarza. Mam nadzieję, że będzie to swego rodzaju zachętą, a później nagrodą i wyróżnieniem za swoją postawę – dodaje aktywny słubiczanin.
(red.)
Poznaj MiastoCzułych!
Oficjalna premiera kalendarza odbędzie się 11 stycznia w słubickim klubie Prowincja o 17:00. Podczas uroczystości organizatorzy opowiedzą o idei kalendarza, zostaną także przedstawieni bohaterowie zdjęć i to, czym się na co dzień zajmują. Będzie także możliwość nabycia kalendarza. Po spotkaniu odbędzie się koncert Katarzyny Dereń, jednej z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek, uczestniczki muzycznego show "The Voice of Poland".





