Olbrychski jak żywy

Wtorek 18 marca 2014

Na przełomie 2013/2014 r. młodzież uczęszczająca do pracowni plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury brała udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Ikony Popkultury. Portret człowieka kina i jego legendy” zorganizowanym przez Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu - Młodzieżowy Dom Kultury we Wrocławiu.

 

IV edycja konkursu miała na celu przybliżenie postaci z szeroko rozumianej dziedziny kina oraz inspirowanie do doskonalenia umiejętności warsztatowych w dziedzinie portretu. Z pracowni plastycznej SOK w konkursie brały udział: Karolina Koszela - portret Audrey Hepburn zdjęcia do filmu ,,Śniadanie u Tiffanny’ego”, Martyna Chałupka - Anna Dymna pierwsze zdjęcia próbne do filmu ,,W przedsionku piekła”, Wiktoria Jaszczurowska - Penelopa Cruz w filmie ,,Volver”, Agata Bączyńska - portret Daniela Olbrychskiego oraz Adrianna Szejdurska - Jerzy Stuhr film ,,Mistyfikacje”. Nadesłano 800 prac, a na wystawie w siedzibie CEKDiM eksponowanych jest 300, wśród nich praca Agaty Bączyńskiej przedstawiająca portret Daniela Olbrychskiego. Dodatkowym sukcesem dla A. Bączyńskiej i W. Jaszczurowskiej jest prezentacja ich prac na plakacie tej edycji konkursu.

13-letnia Agata od roku uczęszcza na zajęcia plastyczne w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Portret Daniela Olbrychskiego został wykonany w bardzo lubianej przez artystkę technice malarstwa.

 

SOK

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij