Odliczanie do wielkiego święta sztuki bez granic

Niedziela 22 czerwca 2014

II edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Most” odbędzie się w dniach 10-18 lipca na terenie Słubic i Frankfurtu nad Odrą.

 

Najważniejsze wydarzenia II edycji to koncert na moście "Tomasz Stańko i Old Kwartet", spektakl teatralny "Król Edyp" w reżyserii Jana Klaty (Narodowy Teatr Stary Kraków), warsztaty filmowe Jamesa Higginsona, wielki letni koncert Radia Zet i TVP-2 z udziałem gwiazd polskiej i niemieckiej sceny muzycznej, spektakl "Marzec" w reżyserii Nikolaja Kolady (warsztaty z udziałem reżysera) oraz kino letnie "Most" (seanse, spotkania autorskie, debaty z udziałem gwiazd polskiego filmu). W ramach tegorocznego projektu 25 lat wolności zostanie otwarta galeria fotografii "Na Moście". Będzie też można zwiedzić wystawy: malarstwa, prof. Henryka Cześnika (Polska) i Josefa Lange-Grumfelda (Niemcy), „My w Europie” (prezentacja prac studentów 3 uczelni) oraz wystawę kolodionów wykonanych podczas zeszłorocznych warsztatów. Nie zabraknie wystawy plakatów self-edition wykładowców Wydziału Sztuk wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie oraz zaproszonych gości i wystawy fotografii otworkowej The7th Day, autorstwa Marka Poźniaka, połączona z wieczorem autorskim. Prócz wspomnianych wyżej warsztatów J. Higginsona, odbędą się również 5–dniowe warsztaty fotograficzne, filmowe i montażowe w technice 3D, warsztaty fotograficzne „Akt. Nagość zakryta - kobieca zmysłowość” oraz warsztaty teatralne, prowadzone przez znakomitego rosyjskiego dramaturga, reżysera i aktora Nikolaja Kolady. Odbędzie się też plener malarski studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, a ponadto, w ramach Camera Obscura, codziennie będzie można obejrzeć wybrane filmy dokumentalne i fabularne, poświęcone tematyce pogranicza polsko-niemieckiego i polsko-ukraińskiego z udziałem zaproszonych autorów. Równie ciekawie zapowiada się debata „Niemcy – Polska inaczej. Nowe spojrzenie”. Gośćmi specjalnymi festiwalu będą reżyserzy: Wojciech Smarzowski, Janusz Zaorski i Robert Gliński, prof. Janusz Tylman, prof. Pylypiuk, Andrij Bojarow oraz aktorzy: Robert Więckiewicz i Paweł Deląg. A 11 lipca, w ramach „Lato Zet i Dwójki”, na słubickim stadionie zagrają: Afromental, Mrozu, Blue Cafe, Enej, Poparzeni Kawą 3, Sylwia Grzeszczak, Hyży-Tab, Aneta Sablik (zwyciężczyni niemieckiego „Idola”) oraz Anna F (Niemcy).Szczegółowy program imprezy jest dostępny na www.festiwalmost.pl. Partnerem medialnym imprezy jest m.in. "Przekrój Lokalny"

 

(red.)

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij