Nie zabraknie Dobrej Muzyki
Niedziela 23 lutego 2014
6 stycznia, w siedzibie zarządu Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. podpisano umowę o współpracy pomiędzy K-SSSE i Kostrzyńskim Centrum Kultury przy organizacji projektu „Strefa Dobrej Muzyki”.
To już siódmy rok współpracy, dzięki czemu kostrzynianie, i nie tylko, mogli uczestniczyć w ponad 50 koncertach znanych i podziwianych gwiazd polskich i światowych scen.
SDP to głównie dobra piosenka z mądrym tekstem w wykonaniu takich postaci sceny jak: Piotr Bukartyk, zespół Raz Dwa Trzy, Czesław Mozil, Jacek Wójcicki, duet Sikorowski & Turnau, Katarzyna Groniec, Staszek Soyka, Dorota Miśkiewicz, Renata Przemyk czy Maria Peszek. Zawitał do nas także teatr jednego aktora z brawurową rolą Jacka Kawalca. Mogliśmy także podziwiać spektakle muzyczno – poetyckie: „Droga Krzyżowa – Muzyczne Obrazy i impresje” i ,,Z obłoków na ziemię” z niezapomnianą kreacją Jana Nowickiego. Było też sporo dobrego jazzu zagranego przez mistrzów gatunku – Adama Bałdycha, Andrzeja Przybielskiego, Wojtka Mazolewskiego czy samego Bernarda Maseli. Mało kto z widzów pierwszego tegorocznego koncertu Strefy Dobrej Muzyki spodziewał się, że Robert Kasprzycki to nie tylko znakomity bard, autor nietuzinkowych pieśni, ale także świetny satyryk, dzięki czemu ponad dwugodzinny koncert upłynął w bardzo różnych klimatach. Były więc pieśni poważne, o życiu i jego trudach, były też humoreski, pastisze i zgoła nieoczekiwane światowe hity w wersji jakże różnej od oryginałów. Nie zabrakło klasycznego rocka w wykonaniu Poluzjantów, Macieja Maleńczuka i Voo Voo. Gościliśmy również niesamowitego, energetycznego Kamila Bednarka. Otrzymaliśmy też sporą dawkę dobrego kabaretu, w Kostrzynie gościliśmy ostatnio Krzysztofa Daukszewicza, formację Chatelet, Paranienormalnych, Laskowika i jego Kabareciarnię oraz Kabaret Moralnego Niepokoju. W roku 2014 odbędzie się minimum siedem kolejnych koncertów. Tegoroczny cykl koncertów zainaugurował 17 stycznia R. Kasprzycki. W marcu organizatorzy zapraszają miłośników talentu Michała Bajora, a w kwietniu wystąpi duet Anita Lipnicka & John Porter. W sezonie letnim planowany jest Kabareton i koncert jednej z gwiazd polskiej estrady w Amfiteatrze. Jesienią kolejne koncerty w „Kręgielni”. Kto wystąpi? Na razie niech pozostanie to tajemnicą...
K-SSSE





