Most tylko dla pieszych

Niedziela 22 czerwca 2014

Zgodnie z harmonogramem, w ramach prac budowlanych związanych z połączeniem ciepłowniczym Słubic i Frankfurtu nad Odrą, od 10 czerwca do 4 lipca most graniczny będzie zamknięty

 

Zamknięcie mostu dotyczy tylko pojazdów, piesi będą mogli się po nim poruszać tak jak dotychczas. Zmieni się również trasa transgranicznego autobusu 983. Będzie on jeździł okrężną trasą, a odcinek między przystankami po obu stronach Odry trzeba będzie przejść na własnych nogach (ok. 500 m). Po okresie zamknięcia mostu dla ruchu kołowego, po niemieckiej stronie (przy ulicy Słubickiej), na krótkim odcinku do 29 września wprowadzony będzie ruch wahadłowy, regulowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

 

Z ostatniej chwili:

 

Pierwszy dzień z zamkniętym mostem w Słubicach można określić jednym określeniem: komunikacyjny horror. Korek na autostradzie w stronę Świecka sięgał węzła w Torzymiu (to nie żart), a na drodze nr 137 – prawie do granic Kowalowa (to też nie pomyłka). Trzeba jednak zaznaczyć, że główną winę ponosił nie wyłączony z ruchu most w Słubicach (choć gdyby był przejezdny, byłoby niewątpliwie łatwiej), a wypadek po stronie niemieckiej. – Wczesnym rankiem, na 42. km tamtejszej autostrady, ciężarówka w wyniku kraksy stanęła w poprzek drogi, całkowicie ją blokując – usłyszeliśmy, dzwoniąc pod nr 112.

 

 woj

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij