Lekcja historii i ciekawe wystawy
Poniedziałek 22 grudnia 2014
Prezentujemy kolejne wydarzenia, jakie w ostatnim czasie odbyły się w Centrum Współpracy Polsko – Niemieckiej w Sulęcinie.
- 22 listopada w ramach formuły ,,Lekcja historii w Domu Joannitów” odbył się wykład pt. ,,Pierwszy obóz koncentracyjny III Rzeszy w Sonnenburgu / Słońsku”, połączony z prezentacją filmu pt. ,,Słoneczny gród”. W roli referenta wystąpił Błażej Kaczmarek, regionalista ze Słońska i współautor licznych map i przewodników dotyczących obszaru województwa lubuskiego.
- 18 listopada odbyło się otwarcie wystawy fotografii pt. ,,Soczi 2014”. Wystawa zorganizowana została na okoliczność 5-lecia Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego ,,Postomia Sulęcin-Kołczyn”. Pomysłodawcą wystawy był Ireneusz Góra, nauczyciel WF ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie. 50 fotografii zostało wypożyczonych z Muzeum Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.
- 28 listopada odbyło się spotkanie autorskie z Heidemarie Wolf, autorką prac prezentowanych w ramach polsko-niemieckiej wystawy pt. ,,Przechodząc przez most”. W spotkaniu wzięło udział 20 uczniów Gimnazjum w Sulęcinie wraz z opiekunami Magdaleną Rajfur i Aleksandrą Kosek.
- 9 grudnia Centrum odwiedziło 41 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie. Przybyli oni wraz z opiekunami: Ewą Cieluch, Ewą Orzech i Beatą Imańską. Dzieci oglądały aktualne wystawy czasowe, które eksponowane są w Domu Joannitów. Największe zainteresowanie zwiedzających, poza strojami rycerzy – zakonników, wzbudziła makieta tajnej radzieckiej bazy magazynowej broni jądrowej.
(red.)





