Jasełkowy finał
Niedziela 23 lutego 2014
Po raz XXIV Sulęciński Ośrodek Kultury sceny gościł artystów z terenu całego województwa lubuskiego, którzy zaprezentowali spektakle teatralne w ramach Wojewódzkiego Finału Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych.
Podczas eliminacji powiatowych w ramach XXIV Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych, jury spośród 86 grup z całego województwa zakwalifikowało do udziału w finale 15 zespołów teatralnych. 24 stycznia w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się Finał Wojewódzki, w którym zaprezentowało się 14 grup, spośród których Rada Artystyczna wyłoniła laureatów. Na scenie gościły grupy z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów z Torzymia, Łagowa, Lubska, Lubniewic, Gorzowa Wlkp., Rzepina, Żagania, Radnicy, Strzelec Krajeńskich, Wicina, Zaboru, Żar, Bogdańca, Nowej Soli oraz Zielonej Góry. Laureatami zostały: grupa „Owo i to" z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, Teatrzyk z PSP z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich, Zespół Teatralny „Dzikusy" z Zespołu Szkół Katolickich w Nowej Soli, grupa Szelest ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach, grupa Katharsis z Zespołu Szkół w Bogdańcu (gimnazjum) oraz Młodsza Grupa Teatralna Maska z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie. Pozostałym zespołom Rada Artystyczna przyznała wyróżnienia oraz upominki.
(red.)





