I Ty możesz wspomóc „Motoserce”!
Środa 16 kwietnia 2014
26 kwietnia do Sulęcina zjedzie kilkuset jeźdźców na stalowych rumakach z terenu całego województwa lubuskiego. Nie będzie to jednak zwykły zlot motocyklowy. Miłośnicy dwóch kółek przyjadą, by oddać krew oraz propagować ideę krwiodawstwa.
Akcja „Motoserce” będzie się odbywać w Sulęcinie już po raz szósty. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski, a jej zorganizowaniem zajmują się kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. W Lubuskiem w ramach „Motoserca” odbędą się dwie zbiórki krwi – w Świebodzinie (12 kwietnia) i w Sulęcinie, gdzie organizatorem tej szczytnej akcji od sześciu lat jest miejscowy oddział Klubu Motocyklowego BOXER. Co roku pod oddziałem terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Sulęcinie rozkłada się motocyklowe miasteczko, a motocykliści tłumnie ustawiają w kolejce, by oddać krew. Nie tylko zresztą oni. W akcji biorą udział mieszkańcy Sulęcina i okolicznych miejscowości. I w tym roku organizatorzy liczą na przyjście wielu osób. - Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest chęć pomagania i miłość do dwóch kółek. Na dzieci czeka sporo różnych atrakcji, dorosłych poczęstujemy pyszną grochówką i kiełbaskami z grilla – zachęca prezes BOXER MC POLAND Chapter Sulęcin.
Podczas akcji zaplanowano również pokazy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Motocykliści obowiązkowo przejadą też przez Sulęcin w paradzie. Wezmą w niej udział członkowie oraz sympatycy klubu BOXER z Sulęcina, Lubska, Krosna Odrzańskiego, Międzyrzecza i wielu innych miejscowości. „Motoserce 2014” w specjalnym liście poparł prezydent RP Bronisław Komorowski. Podziękował w nim krwiodawcom za bezinteresowne niesienie pomocy innym i pogratulował podejmowania tak szlachetnej działalności. Akcję wspiera również Polski Czerwony Krzyż. Redakcja „Przekroju Lokalnego” zachęca wszystkich ludzi dobrego serca o włączenie się do „Motoserca”!
.





