„Dwójka” rozpoczęła sezon
Niedziela 22 czerwca 2014
12 kwietnia, Spławikowymi Mistrzostwami, wędkarze sulęcińskiego Koła PZW nr 2 „Lin” oficjalnie rozpoczęli sezon wędkarski.
Inauguracyjne zawody odbyły się nad Jez. Ostrowskim. Wzięło w nich udział 22 zawodników (16 seniorów oraz 6 kadetów). Po zakończeniu zawodów sędziowie zważyli złowione ryby, które powróciły z powrotem do jeziora. Gdy komisja sędziowska podliczała wyniki, zawodnicy raczyli się gorącym krupnikiem i kiełbaskami. Wśród kadetów I miejsce zajęła Klaudia Kułaczkowska, a najlepszym seniorem okazał się Bogdan Kułaczkowski. Największą rybę złowiła Maja Klimczak (kat. Junior). Był to Okoń – 19 cm. Z kolei w kat. „Senior” największe trofeum trafiło się Przemysławowi Struchowi (Lin – 470 g). Serdeczne podziękowania należą się Kazimierzowi Jaruga oraz Urszuli i Wojciechowi Polańskim, którzy ufundowali nagrody za największe ryby.
Bogdan Kułaczkowski





