Dłutem i pędzlem

Czwartek 21 sierpnia 2014

Dobiegły końca I Międzynarodowe Plenerowe Warsztaty Malarsko Rzeźbiarskie.

 

W ich efekcie powstało 10 rzeźb, które nie tylko cieszą oko, ale i spełniają funkcję praktycznych ławek. Większość z nich można będzie podziwiać i użytkować w Torzymiu. Poza rzeźbiarzami w warsztatach brali udział malarki i malarze z całej Polski. Ich talent do przelewania rzeczywistości na płótno można również podziwiać jako owoc tegorocznego pleneru. Głównymi organizatorami tego wielkiego przedsięwzięcia byli: Torzymski Ośrodek Klutlury wraz z pracownikami oraz Grzegorz Zygmański, lokalny artysta. Poza profesjonalnymi dziełami powstało wiele prac, których autorami są mieszkańcy gminy. W czasie warsztatów każdy miał możliwość nieodpłatnie stworzyć własne dzieło.

Kulminacją tygodniowej pracy był festyn, połączony z wernisażem i możliwości podziwiania rzeźb i obrazów w pełnej krasie. Dla najmłodszych klowni zapewnili moc uśmiechu i atrakcji. Należy również podziękować za obecność sąsiadom z partnerskiej gminy Kolkwitz.

Projekt był dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska ( Województwo Lubuskie) –Branderburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

Pokonywać granice po przez wspólne inwestowanie w przyszłość

 

Przemysław Mielczarek

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij