Dla młodych i ciut starszych

Czwartek 21 sierpnia 2014

Biegali najmłodsi, trochę starsi i najstarsi, najlepsi otrzymali medale i nagrody, a na koniec wszyscy uczestnicy dostali poczęstunek. Za nami XII Sportowy Festyn Rodzinny w Gliśnie, w którym wystartowało 161 biegaczy.

 

Impreza odbyła się 7 czerwca. Organizatorami Festynu byli: Rada Sołecka i stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Glisno. Tradycyjny „Bieg po Zdrowie” odbył się w 11 przedziałach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn: dzieci 1-2 lata , 3-4 lata, 5-6 lat, I-II klasa, III-IV klasa, V-VI klasa, gimnazjum, szkoły średnie, rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Najmłodszymi zawodnikami byli Wojciech Zgierski – 9 m-cy i Milena Jurczyk – 17 m-cy. Najstarsi biegacze to: Józefa Nakoneczna - 88 lat, Stanisława Sobecka - 80 lat, Wiesława Nowakowska - 68 lat oraz Mieczysław Skorupa - 68 lat. Rower, czyli nagroda główna ufundowana przez burmistrza Lubniewic trafiła do 4- letniej Anny Kręcichwost z Glisna. Druga część festynu przeznaczona była na turniej rodzinny dla mieszkańców wsi. Projekt współfinansowany był ze środków publicznych gminy Lubniewice, Funduszu Sołeckiego Wsi Glisno, GKRPA w Lubniewicach, organizacji działających w Gliśnie (KGW, OSP, KS) oraz sponsorów.

 

Krystyna Kisielewicz

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij