Deszczowo nad Radachowskim
Niedziela 22 czerwca 2014
24 maja nad jeziorem Radachowskim odbyły się spławikowe zawody wędkarskie. Do zmagań przystąpiło pięciu juniorów i trzynastu seniorów.
Na zaproszenie prezes Agnieszki Miszon w zawodach wziął udział także Paweł Ciechanowicz, który jest członkiem Koła PZW Słubice Nr 2. Nasz narybek zakończył swoje zmagania już po pierwszej godzinie wędkowania, co było spowodowane złą pogodą. Po zakończeniu zawodów do pracy przystąpiła komisja sędziowska, ważąc złowione ryby, które w dobrej kondycji powróciły do jeziora. W tym samym czasie uczestnicy mogli się posilić kiełbaską pieczoną na ognisku. Wśród juniorów I miejsce zajął Bartek Antczak, zaś wśród seniorów – Bogdan Kułaczkowski. Największą rybę w kat. „Junior” złowił B. Antczak (okoń – 22 cm), zaś w kat. „Senior najlepiej spisał się Jerzy Lasota, łowiąc także okonia (34 cm, 710 g). Serdeczne podziękowanie należą się Przemysławowi Radzi , który ufundował dwie nagrody za największą rybę.
Bogdan Kułaczkowski





