Brawo dla „Piasta”
Poniedziałek 13 stycznia 2014
Na mapie naszego województwa, powiatu i gminy Rzepin pojawiła się nowa drużyna ligowa w piłce siatkowej. Przyjaciele, którzy dotąd bawili się amatorsko w ten piękny sport postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć przygodę siatkarską, zaczynając od III ligi.
Siatkarski Klub Sportowy „Piast” Rzepin powstał w ubiegłym roku na bazie stowarzyszenia „Omega” Rzepin i jest jego samodzielną, ale jednak integralną częścią. Prezesem został Tomasz Kochanowski, a członkami pasjonaci siatkówki głównie z Rzepina, ale nie brakuje również graczy z innych miejscowości naszego powiatu. Za nami pierwsza, jesienna runda lubuskiej III ligi piłki siatkowej. Pytany o swoją kadrę trener Amadeusz Zygmański wskazuje na młodość zespołu, małe ligowe obycie a także brak kilku klasowych graczy choćby na pozycjach środkowego i drugiego rozgrywającego. Oczywiście musiało także paść pytanie o finansowanie siatkarskiej ligi. Tu, póki co, drużynę wspiera stowarzyszenie „Omega”, do tego powiat słubicki i burmistrz Rzepina. - Prosiliśmy i nadal prosimy pozostałych burmistrzów z naszego powiatu, jednak ciężko ich namówić na wsparcie i pomoc, a przecież grają u nas chłopaki niemalże z każdej gminy – mówią w klubie. Do końca sezonu, czyli do 22 lutego, zostaną rozegrane dwie pełne kolejki (mecze i rewanże). Najprawdopodobniej następnie dwie pierwsze ekipy zagrają o II ligę w barażach. Czy znajdzie się wśród nich drużyna SKS „Piast” Rzepin? Mamy taką nadzieję.
Robert Tomczak





