ABC wędkowania
Wtorek 18 marca 2014
Dzień 5 lutego zapisze się dużymi literami w kronice sulęcińskiego koła wędkarskiego „Lin” oraz Szkoły Podstawowej w Sulęcinie. Wtedy bowiem odbyło się miniszkolenie wędkarskie uczniów klas I – VI, uczęszczających na zimowisko, zorganizowane przez szkołę w ramach ferii zimowych.
Warsztaty wędkarskie cieszyły się wielkim zainteresowaniem i miały na celu zachęcić młodych ludzi do wędkowania, a tych bardziej zaawansowanych do poznawania innych technik wędkarskich. Pierwszym krokiem było przedstawienie dzieciom regulaminu amatorskiego połowu ryb oraz jak należy zachować się bezpiecznie na lodzie. Następnym punktem była technika przygotowania zanęty od podstaw. Przedstawione zostały również atraktory dodawane do zanęt o różnych zapachach, skutecznie wabiące ryby. Kolejną ciekawostką były przynęty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Omówione było także stabilne i bezpieczne przygotowanie stanowiska wędkarskiego. Nie zabrakło pokazu wędek. Uczniowie mogli wypróbować różne krzesełka wędkarskie oraz popatrzeć na sprzęt i pomoce dydaktyczne potrzebne do wędkowania. Szkolenie przeprowadziła prezes koła Agnieszka Miszon, przy pomocy Judyty Kułaczkowskiej, Marcina Stefańskiego oraz juniorów: Natalii Miszon, Sandry Marcinkiewicz, Oliwii Deki, Klaudii Kułaczkowskiej oraz Tobiasza Miszona. Zarząd Koła PZW Sulęcin Nr 2 „Lin” serdecznie dziękuje dyrekcji szkoły za zaproszenie.
Judyta Kułaczkowska





