Siema i dwieście lat!

Czwartek 23 lutego 2012

No i mamy luty. Mimo, że to najkrótszy miesiąc w roku, to nasz miesięcznik nie zmniejszył swojej objętości. Współpraca, którą nawiązaliśmy ze wszystkimi gminami powiatu sulęcińskiego nabrała rozpędu. Dzięki temu w „Przekroju” znajdziecie informacje ze swojej najbliższej okolicy, z każdego zakątka powiatu. Tematem numeru jest oczywiście Wielka Orkiestra Jurka Owsiaka, która jak co roku zagrała z wielką pompą i w Sulęcinie, i w Słońsku, i w Krzeszycach, i Lubniewicach i w Torzymiu. A według zapewnień dyrygenta orkiestry, będzie ona grała do końca świata i jeden dzień dłużej. I jak widać, dewiza ta podoba się mieszkańcom naszych gmin. Bo po raz kolejny nie zawiedli i pokazali, że zdrowie i życie najmłodszych traktują priorytetowo. Udowodnili to napełniając orkiestrowe skarbonki oraz biorąc udział w licznych imprezach i licytacjach, o których piszemy w tym numerze. Tak trzymać! A skoro jesteśmy już przy tak dobrych wieściach, wspomnijmy także o pewnym dostojnym jubilacie, mieszkańcu Turska, który kilka dni temu skończył... 112 lat. (nie, nie, to nie błąd w druku). Myślę, że chyba większość Czytelników wie, o kogo chodzi. A kto nie wie, niech szybko zajrzy do środka numeru.
W drugim „Przekroju”, zgodnie z obietnicą, kontynuacja walki o sąd rejonowy w Sulęcinie. Władze samorządowe, wspierane przez lubuskich parlamentarzystów, nie składają broni, naciskają na samego ministra, dlatego można wciąż mieć nadzieję, że ta utworzona kilkanaście lat temu z wielkim poświęceniem placówka przetrwa burzę. W końcu kilkanaście tysięcy naszych podpisów wskazuje na konieczność utrzymania tej instytucji.
W zeszłym numerze pisaliśmy o nowo powstałym, lubuskim odcinku autostrady A2. Dziś piszemy o nieco mniejszej inwestycji drogowej, ale także bardzo ważnej dla kierowców (i nie tylko) z naszego regionu. Mowa o obwodnicy Ośna Lubuskiego, której losy ważyły się przez długi czas. Teraz wszyscy możemy odetchnąć z ulgą: droga już jest. Toteż dzieciaki będą mogły szybciej i bezpieczniej dojechać na zimowe ferie. Tylko tego śniegu wciąż jakoś brak...

Wojciech Obremski

Redaktor naczelny

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij