SULĘCIN Podsumowali miniony rok i zaplanowali bieżący

Czwartek 2 lutego 2012

Spotkanie wędkarzy

29 stycznia w Spółdzielni Mieszkaniowej w Sulęcinie spotkali się wędkarze z Koła PZW nr 1 w Sulęcinie, żeby podsumować swoją działalność w 2011 r.

W Walnym Zgromadzeniu uczestniczyło 37 moczykijów w różnym wieku. Prezes Koła – Ryszard Stachowiak przedstawił zebranym dokładne sprawozdanie z działalności Zarządu. I tak: najważniejszą imprezą wędkarską w 2011 r. był IV Memoriał im. Mirosława Gudacza, rozegrany tradycyjnie na jez. Ostrowskim. W zawodach udział wzięło 47 drużyn wędkarskich. W samym pikniku po zawodach uczestniczyło ok. 200 osób. Istotnymi cyklicznymi zawodami wędkarskimi był gminny „Czteromecz kół” oraz III tury Grand Prix Koła . Wędkarze „jedynki” pomagali również przy organizacji pierwszego pikniku rodzinnego na jez. Ostrowskim dla członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wodny Świat”. Zarząd zdecydował o podjęciu stałej współpracy z tą organizacją. Jeszcze jedną nowością w minionym roku było zorganizowanie w listopadzie I Zabawy Wędkarskiej. Bawiliśmy się doskonale. Taka impreza dla wędkarzy to był świetny pomysł - powiedziała nam Agnieszka Miszon.

W 2011 r. do koła należało 667 wędkarzy. Plasuje to „jedynkę” w czołówce największych kół wędkarskich w Okręgu Gorzowskim. Ze składek członkowskich oraz z dodatkowej opłaty na zarybianie, którą wędkarze wpłacali dobrowolnie, zarybiono jez. Ostrowskie w ilości: 300 kg karpia, 250 kg lina oraz 7,5 kg okonia.

Podczas zebrania omówiono i przyjęto plany Koła na 2012 r. Najważniejszymi imprezami w tym roku będą: zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16 (3 maja), również majowy V Memoriał im. Mirosława Gudacza oraz 65-lecie Koła, które ma się odbyć w sierpniu.

Na spotkaniu rozmawiano też o sprawach ważnych dla wędkarzy. Poruszono m.in. kwestię pilnowania czystości na jeziorach i rzekach, przekazania nowego sprzętu dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sulęcińskiego oraz o zarybieniach w 2012 r. Ustalono, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od 9:00 będzie się odbywało sprzątanie jez. Ostrowskiego. Postanowiono zorganizować też konkurs na największą rybę złowioną w tym akwenie w 2012 r. Szczegóły konkursu podamy w następnym numerze gazety.

Na koniec spotkania prezes Koła i wiceprezes ds. sportu Sławomir Matelski wręczyli puchary i dyplomy zwycięzcom Grand Prix Koła w 2011 r. Mistrzami w swoich kategoriach zostali: seniorzy: I miejsce - Stanisław Skorupski, II miejsce - Ryszard Sekuła, III miejsce - Wiesław Uller, IV miejsce - Marek Demczuk, V miejsce - Jarosław Mirecki, VI miejsce - Janusz Przybył. Juniorzy: I miejsce - Mateusz Sekuła, II miejsce – Dariusz Cichała, III miejsce – Edyta Cichała. Kadeci: I miejsce - Tobiasz Miszon, II miejsce – Szymon Matelski, III miejsce – Maksymilian Sobczak, IV miejsce – Patryk Chojnacki, V miejsce – Mateusz Kopyt. Panie – Agnieszka Miszon. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zarząd Koła gorąco zachęca dzieci i młodzież do rozpoczęcia przygody z wędkarstwem. To wspaniała pasja i świetne zajęcie na spędzanie wolnego czasu. 3 maja na jez. Ostrowskim odbędą się zawody wędkarskie adresowane specjalnie dla dzieci i młodzieży, połączone ze szkoleniem na temat, jak wędkować z pomocą „bata” i jak skutecznie komponować zanęty. Dlatego apelujemy do opiekunów dzieci do lat 14, aby pomagali swoim pociechom złapać wędkarskiego bakcyla, poprzez np. przyjazd razem z nimi na zawody (zapisy w sklepie Domus, przy ul. Witosa 9 w Sulęcinie).

 

Adam Piotrowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij