Rywalizowali o „Puchar Przyjaźni Partnerskich Miast”

Czwartek 12 lipca 2018

W dniach 22-24.06.2018 Gmina Sulęcin, przy udziale Koła  PZW Nr 1 w Sulęcinie, była organizatorem  projektu pn.  Międzynarodowe Zawody Wędkarskie o „Puchar Przyjaźni Partnerskich Miast”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Celem projektu jest umocnienie współpracy między zaprzyjaźnionymi kołami wędkarskimi z partnerskich miast niemieckich z Beeskow, Friedland i polskich z Sulęcina. Zwiększenie wiedzy z zakresu wędkarstwa w Niemczech i Polsce, promocja wędkarstwa w Euroregionie, wymiana doświadczeń w prowadzeniu kół, organizowaniu zawodów oraz w prowadzeniu działań zarybieniowych na terenach działania kół  wędkarskich w partnerskich miastach. Co roku takie zawody organizuje inne miasto partnerskie. W tym roku wędkarzy z partnerskich miast gościł Sulęcin.

W sobotę 23 czerwca na jez. Ostrowskim odbyły się Zawody Wędkarskie o „Puchar Przyjaźni Partnerskich Miast”, w których udział wzięły trzy-osobowe drużyny wędkarskie z miast partnerskich. Zawody odbyły się przy zmiennej pogodzie w miłej atmosferze wędkarskich zmagań z rybami. Zakończenie zawodów odbyło się na spotkaniu w Hotelu HETMAN w Sulęcinie, gdzie zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i statuetki oraz przechodni Puchar Przyjaźni Partnerskich Miast. Każdy uczestnik zawodów otrzymał statuetkę i nagrodę rzeczową. Zwycięską drużyną w roku 2018 została drużyna z Sulęcina, drugie miejsce zajęła drużyna z Schadow – reprezentująca Friedland, trzecie – Beeskow I, czwarte – Beeskow II. Puchar za największą rybę otrzymał Sławomir Matelski z Sulęcina.

Indywidualnie -  miejsca poszczególnych uczestników zawodów:

 1. Sekuła Ryszard - Koło Nr 1 Sulęcin – 8300 pkt
 2. Matelski Sławomir – Koło Nr 1 Sulęcin – 6270 pkt
 3. Sobczak Paweł – Koło Nr 1 Sulęcin – 6080 pkt
 4. Werner Mario – Koło Beeskow I – 2110 pkt
 5. Krüger Diana – Koło Schadow – 17860 pkt
 6. Seidler Harald – Koło Schadow – 1140 pkt
 7. Kiesel Manfred – Koło Beeskow II – 910 pkt
 8. Pazig Rosemarie – Koło Beeskow II – 880 pkt
 9. Straszewski Roswitta – Koło Schadow – 680 pkt
 10. Gierke Aleksandra – Koło Beesow I – 640 pkt
 11. Straszewski Martin – Koło Beeskow II – 530 pkt
 12. Gierke Michael =- Koło Beeskow I – 200 pkt.

Po wręczeniu nagród, dyplomów i statuetek burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart przekazał metalową rybę, będącą symbolem Międzynarodowych Zawodów Miast Partnerskich, Prezesowi Koła z  Schadow – Haraldowi Seidler będącemu przedstawicielem Friedland, które to miasto będzie gospodarzem Zawodów w 2019 roku.

Tekst: R. Stachowiak, foto. G. Gregoryński

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij