Przyjaciele Misia Uszatka w słubickiej bibliotece

Poniedziałek 4 grudnia 2017

 „Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci, dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…” – piosenka przez ostatnie miesiące, codziennie rozbrzmiewała w słubickiej bibliotece podczas licznych spotkań z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Słubice. Była wystawa konkursowa Misiów i było głosowanie mieszkańców na najpiękniejszego Misia Uszatka.

I tak też dobiegł końca powiatowy, rodzinny konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś Uszatek”, zorganizowany z okazji Jubileuszu 60. Urodzin Misia Uszatka. Organizatorami konkursu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach i Przedszkole Samorządowe nr 3 „Miś Uszatek” w Słubicach. Celem konkursu było między innymi popularyzacja klasyki literatury dziecięcej wśród najmłodszych.

W piątek, 29 listopada 2017 r., do słubickiej biblioteki przybyli uczestnicy konkursu, zaproszeni goście oraz przedstawiciele bibliotek Powiatu Słubickiego. Wszystkich w progach biblioteki witał osobiście sam Jubilat Miś Uszatek!

Podczas uroczystości dzieci obdarowane zostały dyplomami i prezentami. Były podziękowania za wspaniałą współpracę, uściski i zdjęcia z Misiem Uszatkiem, a na koniec toast za zdrowie Jubilata i oczywiście misiowe, słodkie przekąski.

Laureatami rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel Miś Uszatek” zostali:

I miejsce (praca nr 18) – Wojciech Mikulski (3 lata) z Cybinki, razem z mamą Małgorzatą, tatą Mirosławem i babcią Henią;

II miejsce (praca nr 25) – Wiktoria Głodna (4 lata) z Ośna Lubuskiego, razem z mamą Agnieszką i siostrą Małgorzatą;

III miejsce (praca nr 24) – Wojciech Koszela (4 lata) z Ośna Lubuskiego, razem z mamą Moniką i tatą Krzysztofem.

Wyróżnienia otrzymali:

- praca nr 13 – Nikola Dziubińska (6 lat) ze Słubic, razem z mamą Anetą

- praca nr 21 – paulina Broniewska (7 lat) ze Słubic, razem z mamą i tatą

Podczas spotkania Laureat Wojtuś Mikulski wylosował spośród wszystkich głosów jednego szczęśliwca, który otrzymał nagrodę niespodziankę. Nagrodę tę otrzymała pani Irena z Górzycy.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za zaangażowanie. Mieszkańcom powiatu słubickiego za aktywność w głosowaniu.

Nie zapomnijmy o Misiu Uszatku. Czytajmy kolejnym pokoleniom wspaniałe, misiowe opowiadania i nućmy piosenkę „Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci, dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”.

Zespół BPMiG Słubice

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij