Podsumowanie X edycji Działaj Lokalnie 2017

Wtorek 13 marca 2018

20 lutego w świetlicy wiejskiej w Gliśnie odbyła się Gala Podsumowująca X edycję Programu Działaj Lokalnie. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, które realizowały projekty w 2017 r., a także członkowie Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych  - Lokalna Grupa Działania.

Podczas uroczystości podsumowano drugi rok funkcjonowania Programu Działaj Lokalnie na obszarze Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania.

W trwającym od 1do 31 maja 2017 r. naborze złożono 14 wniosków na łączną kwotę 75 717,00 zł. Lokalna Komisja Grantowa przyznała 6 grantów na łączną kwotę dotacji 30.550,00 zł. Projekty dofinansowano z Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który jest realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych, a także dzięki wsparciu finansowemu z Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim, Ośrodkowi Kormoran w Sulęcinie oraz Ośrodkowi Wypoczynkowemu LAGUNA. Wszystkie dotowane działania zostały zrealizowane, a planowane cele osiągnięte.

Spotkanie uświetniły prezentacje zrealizowanych projektów. Forma prezentacji była dowolna, a dzięki różnorodności projektów była ona interesująca i dynamiczna.

Wszystkich realizatorom projektów przyznano wyróżnienia w następujących kategoriach:

  1. INTEGRACJA – grupa nieformalna pn. CzirLIDERKI za realizację projektu pt. „Wspólnymi siłami zbudujmy sobie boisko!”.
  2. PRZYGODA – „Stowarzyszenie HorseSports” za realizację projektu pt. „Wakacyjna przygoda z Koniem”,
  3. SAMI SWOI – Fundacja COOLtura za realizację projektu pt. Sąsiedzki skwer „COOLtura”,
  4. ZDROWO NA WESOŁO – Stowarzyszenie Przyjaciół Rybakowa za realizację projektu pt. „Centrum Aktywności Społecznej – Działajmy Razem”,
  5. RATUJMY ŻYCIE - Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Przyjaciół Wsi Glisno za realizację projektu pt. „Pierwsze minuty warte życia – od zera do bohatera”,
  6. WAŻNE SPRAWY – Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Santok „Pomocna Dłoń” za realizację projektu pt. „Nie dam się podejść”.

Po zakończeniu części oficjalnej, przyszedł czas na poczęstunek i rozmowy w kuluarach, które zaowocowały wymianą kontaktów oraz propozycją współpracy pomiędzy poszczególnymi realizatorami. Dziękujemy Członkom Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Glisno za gościnę i smaczny poczęstunek.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij