Pensjonariusze DPS-ów śpiewali i tańczyli w SOK

Czwartek 26 listopada 2015

18 września b.r. w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się XXII Festiwal Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego Tursk 2015 pod patronatem wojewody lubuskiego Katarzyny Osos

Do Sulęcina przyjechało aż 20 formacji artystycznych domów pomocy społecznej - z Turska, Kożuchowa, Wschowy, Rokitna, Jordanowa, Kostrzyna n/Odrą, Glińska, Trzebiechowa, Dobiegniewa, Toporowa, Szczawna, Miłowic, Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Lubska, Skwierzyny i Kamienia Wielkiego.

Całodzienną imprezę rozpoczął o godzinie hymn festiwalu w wykonaniu zespołu ,,Nie dajmy się” z Domu Pomocy Społecznej w Tursku po czym aż do godziny 18 mieliśmy okazję oglądać występy wszystkich uczestników Festiwalu. Nie sposób opisać radości, która towarzyszyła im na scenie ale także widowni; ich zaangażowanie, praca, którą włożyli w prezentacje, poświęcony czas i to, jak bardzo takie spotkania są dla nich ważne, było doskonale widać nie tylko po wspaniałych występach ale także wtedy, kiedy dobrze się bawili po całym dniu artystycznych przeglądów. Po 8 godzinach zmagań uczestnikom nie tylko nie znikał uśmiech z twarzy, pełni energii bawili się do samego końca. Przy muzyce DJ Tomka sala zapełniła się tańczącymi. Atmosfera, która panowała 0była wyjątkowo ciepła i rodzinna. Nie dało się jednak ukryć panującego napięcia tuż przed ogłoszeniem przez jury wyników zmagań. W kategorii instrumentalno – wokalnej Grand Prix Festiwalu powędrowało w ręce mieszkańców, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. W kategorii teatralno – tanecznej zwyciężył zespół DPS z Kożuchowa. Jury przyznało także nagrodę w konkursie ,,Najzabawniejszy okrzyk biesiadny” – zwycięski okrzyk usłyszeliśmy od podopiecznych DPS w Glińsku. Gratulujemy!

Ewa Kaczmarzyk

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij