Manipulatorzy

Środa 27 lipca 2016

Tradycyjnie TVP manipuluje informacjami. Niegdyś pisano TVP Kłamie. Teraz też. Informacja na temat sporu sejmowego o TK jest tego przykładem. Opozycję opluwał przed kamerą niegdyś prokurator z czasów stanu wojennego, dziś też aparatczyk ale partii rządzącej. Zero wypowiedzi opozycji. Ich wypowiedzi puszczono w innych stacjach łącznie z TV Trwam. To ostatnie, zresztą dość długie były dla mnie w tej stacji zaskoczeniem. Pozytywnym.

Informacja na temat rozmowy z prezydentem USA z pominięciem kwestii dotyczących TK to kolejna manipulacja. Zawrzało w internecie, gdzie zachodnie stacje i serwisy opublikowały całą rozmowę naszego i amerykańskiego prezydenta. Fachowcy od manipulacji z ul. Woronicza wyszli na to, na co wyszli. Na idiotów skromnie to ujmując.

Mamy manipulatorów i na naszym podwórku. W sieci ukazała się informacja o pewnej imprezie, oczywiście z zaproszeniem, bowiem autor już określił się współorganizatorem. Było to całkowicie nieprawdą, bo nie uzgadniał tego z najważniejszymi, a obietnica czegoś tam, nawet nie zahacza o sponsoring. Niby sprawa banalna, ale autor znany.

Mnie także zarzucono manipulację zdjęciami w jednym z tekstów. Zarzut manipulacji padł wobec poważnego, jednoosobowego gremium, co zostało z uwagi na miejsce bez wątpienia nagrane. Zarzucający sam stał się manipulatorem we własnej sprawie rzucając na szalę swój autorytet wobec niekwestionowanej prawdy fotograficznej. 

Nazwać można manipulacją złe akustyczne ustawienie mikrofonów w Skwierzynie podczas konkretnego przeglądu wokalnego. Żaden konkurs, zwykły przegląd, a jednak niesmak pozostał.

Trzeba było pojawienia się łodzi PSP na Obrze, aby kajakarzom uzmysłowić, że na rzece też obowiązują prawa, a nie wolna amerykanka. Przy okazji pozdrowienia dla komandora spływu.

Rynek ożył podczas święta naszej brygady, a że były utrudnienia, to trudno. Przy okazji odpowiednie służby przećwiczyły warianty choćby kierowania ruchem w objazdach. Podobnie było z obchodami milenijnymi. Ale tam gdzie jest wielu organizatorów, łatwiej coś przeoczyć. Pozdrowienia dla radnych, którzy nie mogli znaleźć dla siebie miejsca. A może zwyczajnie o nich zapomniano.

Pecha mieli funkcjonariusze miejscowego AŚ, w dniu wręczenia sztandaru lało jak z cebra. I tutaj chwila refleksji. Służby mundurowe w Międzyrzeczu nie zostały dwukrotnie zaszczycone wojewodą lub zastępcą na swoich uroczystościach. Pojawił się drugi garnitur, jak zwykło się mawiać, bo był dyrektor biura wojewody lubuskiego. Wręczenie sztandaru czy 20.lecie brygady to nie są wszak codzienne okazje. Tym samym rodzą się spekulacje będące manipulacją.

Mamy sezon urlopowy. Pogoda jest jaka jest. Raz plażowa, raz barowa. Nie dajmy się manipulować, także na różnych garnkowych pokazach. Na koniec oczywisty hit wpadki sędziego piłkarskiego który dostrzegł rękę u białego gracza. Powtórki w pełnej krasie pokazały zagranie ręką przez ciemnoskórego zawodnika. Niestety w piłce nożnej jeszcze nie obowiązują sędziów przepisy jak np. w piłce ręcznej. Tam kwestie sporne rozstrzyga podgląd na dużym telebimie. W kopanej niestety manipulacja sędziowska jest możliwa.

Lech Malinowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij