Mamy rekord zbiórki na WOŚP!!!

Poniedziałek 13 stycznia 2020

Cóż to był za weekend! Za nami dwa dni orkiestrowego grania – koncertów, atrakcji, niespodzianek, licytacji i spotkań pełnych pozytywnej energii.

Pierwsza część orkiestrowego grania odbyła się w sobotę wieczorem w Klubie u Bulka – za nami kolejna, szósta już edycja J&J Day Fest – w tym roku mieliśmy okazję na naszej klubowej scenie usłyszeć takie formacje jak Roots Cafe oraz naszą lokalną Kufajkę Rencisty. Nie obyło się także bez ekscytujących licytacji oraz świętowania jubileuszy. Poza gadżetami od WOŚP, plakatem od firmy Maszoński Logistic z autografem Bartosza Zmarzlika #95, voucherem na współprowadzenie audycji w Radio SOK, voucherem na spotkanie z Łydką Grubasa i Wiewiórką na Drzewie, biletem wstępu na Rock&Beer Fest 2020 licytowaliśmy szereg innych gadżetów, biletów wstępu na wydarzenia muzyczne i voucherów! ️Była moc!

Niedzielne atrakcje w przestrzeni miejskiej rozpoczęły się od godziny 11:00, a od godziny 9:00 na ulicach miasta kwestowali nasi dzielni wolontariusze. 65 osób pojawiło się w Sulęcinie, w Lubniewicach, ale i w sąsiadujących sołectwach naszej gminy. Wszystkim kwestującym – po stokroć dzięki! Jesteście niezastąpieni.

W centrum Sulęcina stanęła wioska harcerska z mnóstwem atrakcji, które skupiały się przede wszystkim wokół aktywności fizycznej. Dodatkową atrakcją na Placu Czarnieckiego był występ solistek Studia Pioseki SOK oraz porcja gorącej zupy (dziękujemy Restauracji MAK z Rzepina!) i domowego ciasta, którymi częstowali wędkarze z Koła PZW nr 2 Lin. Nowością była ekspozycja retro samochodów z możliwością przejażdżki – atrakcja ta cieszyła się sporym zainteresowaniem, nie tylko wśród fanów motoryzacji!

O godzinie 12:00 w stronę Jeziora Ostrowskiego ruszyli cykliści z PTTK Ziemia Sulęcińska oraz beCYKL, by na miejscu podziwiać zmagania sulęcińskich morsów.

Nasze miejscowe morsy zaskoczyły wszystkich – w towarzystwie styczniowego słońca do wody jednocześnie weszły aż 33 osoby – to nasz nowy rekord morsowania! Również nad Jeziorem Ostrowskim kwestowali nasi wolontariusze!

W tym roku postawiliśmy również na różne sportowe atrakcje – każdy amator aktywności fizycznej mógł znaleźć coś dla siebie. Poza morsowaniem i wycieczką rowerową, w niedzielę odbyły się: Wielkoorkiestrowy turniej badmintona zorganizowany przez Sulęciński Klub Badmintona Badminton4All oraz turniej „Olimpijczycy kontra Stalowcy”, czyli zmagania STS Olimpii Sulęcin i MKS Stali Sulęcin – drużyny grały w piłkę nożną oraz w „kreboka”, a sportowa rywalizacja zakończona została oczywiście… remisem. Zarówno na turnieju badmintona, jak i na sportowym spotkaniu Olimpii i Stali, odbyły się licytacje sportowych oraz orkiestrowych gadżetów.

Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 16:00, ale atrakcje towarzyszące czekały na Was w Sulęcińskim Ośrodku Kultury już od godziny 15:00. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Sulęcina i okolic za tak wspaniałą frekwencję! Nasza sala „pękała w szwach” – i o to chodzi. Zebraliśmy się w końcu w szczytnym celu i obecność każdego z Was była dla nas bardzo istotna.

Na naszej scenie zaprezentowali się: tancerze z Zespołu Tanecznego Trans, trio JuKaMa, czyli Karolina Fura, Marta Rojewska i Justyna Rosolska, swój program taneczno-wokalny zaprezentowały maluchy z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie, soliści Studia Piosenki SOK. Konferansjerem na koncercie finałowym był Marcin Ciężki, a licytacje prowadzone były w duecie z dyrektorem SOK, Jackiem Filipkiem.

Czym byłaby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez trzymających w napięciu licytacji? W tym roku, podczas 28. finału otrzymaliśmy kilkadziesiąt gadżetów, voucherów i usług, które licytowane były w przerwach koncertu.

Sulęciński Ośrodek Kultury przygotował szereg orkiestrowych atrakcji. Sporą popularnością cieszyło się Koło Fortuny, słodka kawiarenka z ciastem, popcornem, kawą, herbatą i napojami, trenażer rowerowy, fotobudka (dziękujemy Zbudkowani!) oraz możliwość pogrania w FIFĘ 2020.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym darczyńcom za wkład i zaangażowanie w tworzenie 28. finału WOŚP.

Swoje wielkie serca okazali: PTTK „Ziemia sulęcińska”, beCYKL Sulęcin, Sulecin24.pl, Pizzeria T A R A N T O, Pizzeria Camaro, Leks Piekarnia i cukiernia, Cukiernia Monika, Piekarnia Oskroba, Dorota Chmura i Janusz Szafarewicz, Zuzanna Arczyńska, Zbudkowani, Kamila i Maciej Smalcowie, Wiesław Sobecki, Iza Michałek Gabinet zdrowia i urody- masaż leczniczy & odnowa biologiczna, Diana Maj, Przychodnia weterynaryjna Kudłate Szczęście, Maszoński Logistic, Paweł Makaruk, Ewa Kaczmarek, Elżbieta Stróżyk, Krzysztof Nesterowicz, CZG-12, Auto Spa „OSA”, Joanna Radziszewska, Agata Hryniewiecka-Cichoń, Agnieszka i Robert Świtała, Anna Kicińska, Kasandra Woś, Dyskoteka Wesele, Andrzej Kużas, Szkolne koło wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 2, Agnieszka Popis, Tomasz Popis, Marcin Popis, Kamil Bieńko, Czesław Dziadas, Soliści Studia Piosenki SOK, Zespół Taneczny Trans, Przedszkole nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie, Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie, Zespół JuKaMa, sulęcińskie morsy, Koło PZW Sulęcin nr 2 LIN, MKS Stal Sulęcin, Olimpia Sulęcin, Badminton4All, Restauracja MAK, ZHP Hufiec Sulęcin, nasi wspaniali wolontariusze, Sylwia Konieczna, Gościniec na Półwyspie, Lody od serca, Dawid Bohuszko, Mariusz Laskowski, Fotoartem3 fotografia koncertowa, Global Car- wodorowanie silników, Marcin Ciężki, Jurek Hipmann, Marian Buczkowski.

Pobiliśmy rekord wszechczasów!

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w SOK zebraliśmy 57 212,46 zł! A do tego 8 kolczyków, 1 pierścionek, 2 zawieszki, 2 łańcuszki, 120 euro i 1 dolar amerykański!

Źródło: SOK

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij