Letnia Szkoła Wędkowania

Środa 25 listopada 2015

W dniach od 26.06 do 28.06.2015r., na jeziorze Trzecim, którego jesteśmy patronem odbył się I Powiatowy Biwak Szkoleniowy dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Letnia Szkoła Wędkowania”

 

Impreza została dofinansowana z zadania publicznego Starostwa Sulęcińskiego. Beneficjentem zadania był Polski Związek Wędkarski Okręg w Gorzowie Wlkp., a bezpośrednim wykonawcą zadania Koło PZW Nr 2 „LIN” w Sulęcinie. W biwaku wzięło udział 30 dzieci w tym obozowicze-opiekunowie i dzieci z Sulęcińskiego Domu Dziecka wraz z dyrektor Anną Krawczyk i opiekunami.

Wszystkich biwakowiczów serdecznie przywitał Prezes koła Kazimierz Jaruga. Życzył wszystkim miłego, wesołego, pełnego wrażeń wypoczynku.

Punktem docelowym biwaku było szkolenie, które poprowadził instruktor wędkarstwa Piotr Krawczyk. Uczestnicy dowiedzieli się jak samemu przygotować zanętę, zbudować zestaw do bata, jak samodzielnie wygruntować łowisko oraz je zanęcić. Młodzi adepci w praktyce nieźle sobie radzili z wyciągnięciem ryb oraz ich wyczepieniem. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz łowienia na tyczkę.

Pogoda nas nie rozpieszczała, szczególnie w nocy. Wiało i padał deszcz, zaś w dzień znalazła się chwila na kąpiel w jeziorze, nad którą czuwał ratownik WOPR i ratownik medyczny Marcin Dziedzic. Odbył się też pokaz pierwszej pomocy oraz instruktarz zachowania się w wodzie z osoba tonącą. Zorganizowana została także gra terenowa. Tym przedsięwzięciem kierował kol. Bogdan Kułaczkowski przy współpracy pozostałych starszych biwakowiczów. Wieczorami ognisko, śpiew, pieczenie kiełbasek, wspólne rozmowy.

Imprezą kończącą biwak były zawody wędkarskie. W konkurencji wzięło udział 18 dzieci z opiekunami. Na zakończenie rozdanie nagród, dyplomów, symbolicznych pamiątek. Pożegnania nadszedł czas. Moczykije w radosnych nastrojach wrócili do swoich domów.

Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu tak wspaniałej imprezy szkoleniowej dla dzieci.

 

Bogdan Kułaczkowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij