Kierował po narkotykach – w aucie miał amfetaminę

Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Policjanci z Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim zatrzymali 34-letniego kierowcę, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Oprócz tego mężczyzna przewoził w aucie amfetaminę i był poszukiwany listem gończym.

W niedzielę 21 sierpnia w godzinach wieczornych w rejonie parkingu leśnego na terenie Ośna Lubuskiego, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym citroenem. Podczas prowadzonej kontroli, rozmowa, wygląd i zachowanie kierowcy wzbudziły niepokój policjantów. Podejrzewając, że może on być pod wpływem narkotyków, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę pojazdu, podczas której w jego wnętrzu znaleźli dwa woreczki strunowe z amfetaminą oraz lufkę szklaną. Badanie również wykazało, że 34 letni mieszkaniec powiatu słubickiego prowadził pojazd będąc pod działaniem amfetaminy i marihuany. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Słubicach. Dodatkowo w trakcie kontroli nie posiadał on przy sobie wymaganych dokumentów do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci zabezpieczyli pojazd i zatrzymali 34-latka w policyjnym areszcie. Niebawem odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków i ich posiadanie.

Mężczyźnie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za posiadanie narkotyków wbrew przepisom określonym w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.lubuska.policja.gov.pl

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij