Karnawałowy bal przebierańców w Wędrzynie

Czwartek 3 marca 2016

Czas od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwanie na Wielkanoc, to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Dawniej w zapusty jedzono dużo tłustych dań. W tym czasie smażono pączki czy faworki.

W Tłusty Czwartek w Szkole Podstawowej w Wędrzynie odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, wróżek, piratów, kowbojów i innych postaci z bajek. Zabawę dla najmłodszych poprowadził prawdziwy wodzirej, który nie pozwolił nikomu się nudzić. Przy dźwiękach muzyki dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami, a także nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dla starszych uczniów z klas IV – VI zorganizowana została popołudniowa dyskoteka.

Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci, szczególnie tych najmłodszych, które pierwszy raz miały okazję wziąć udział w takiej zabawie, w murach naszej szkoły.

A. Gajewska

 

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij