Jedyny taki festiwal w regionie!

Piątek 22 kwietnia 2016

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz  Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” organizatorzy WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy zapraszają wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, kulturą i sztuką, która rozpocznie się 27 maja 2016 roku w Sulęcinie.

WAKE UP and LIVE to jedna z najistotniejszych i najciekawszych propozycji kulturalnych w województwie lubuskim adresowana do miłośników muzyki oraz entuzjastów sztuki ulicy. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i prestiżem. WAKE UP and LIVE wzmacnia swoją pozycję poprzez zapraszanie gwiazd nie tylko polskiej sceny muzycznej, ale również zespołów z całego świata. Od 2006 roku na Festiwalu zagrały zespoły z Polski oraz Litwy, Niemiec, Czech, Ukrainy, Białorusi, Izraela i Stanów Zjednoczonych. W części konkursowej zagrało ponad sto zespołów o różnym zabarwieniu gatunkowym i stylistycznym, przez co festiwal jest wielobarwnym świętem muzyki.

W tym roku na scenie Wake Up wystąpią zespoły z kraju i zagranicy, co sprawia, że festiwal stanie się po raz kolejny wydarzeniem międzynarodowym, a na scenie usłyszymy i zobaczymy takie zespoły jak: Proletaryat, Haydamaky z Ukrainy, Selfish Murphy z Rumunii, Lamachette, The Sixpounder, Etna Kontrabande, The Doctors zespół Dirtsheath z Niemiec oraz trzy zespoły konkursowe w projekcje Lubuskie Dobrze Rockuje, które rywalizować będą o główną nagrodę w postaci koncertu na tegorocznym Przystanku Woodstock w Kostrzynie na scenie Viva Kultura (Pokojowa Wioska Kryszny).

Innowacyjnym pomysłem Festiwalu będą „Prosety - Elektroniczny Piknik”, które przygotowuje słubicka ekipa zajmująca się nowoczesną elektroniką. Na dodatkowej małej scenie będzie można bawić się przy dźwiękach deep house, tech house, minimal. Dodatkowo na festiwalu będzie ”Open Stage”, czyli otwarta scena dla wszystkich. Nie zabraknie warsztatów, spotkań, seansów filmowych i wystaw.

Poprzednie edycje pokazały, że Festiwal jest wydarzeniem nie tylko muzycznym, ale także społecznym. W tym roku po raz kolejny planowane są działania związane ze sztuką ulicy (w planach m.in. teatr uliczny, koncerty plenerowe, happeningi, warsztaty, instalacje artystyczne), które będą impulsem dla mieszkańców i przyjezdnych gości do poszukiwania kultury, sztuki i muzyki nie tylko na koncertowych scenach, ale w otaczającej ich przestrzeni. Tradycyjnie na Festiwalu nie zabraknie również Wake Up KIDS, a więc różnorodnych propozycji dla najmłodszych oraz ich rodzin.

X edycja WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy odbędzie się na terenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, a także w przestrzeni miejskiej Sulęcina.

Organizatorzy zapewniają pełną gastronomię, pole namiotowe oraz moc innych atrakcji.

Dokładne informacje nt. festiwalu dostępne są na na stronie internetowej www.wakeupfestiwal.pl oraz na profilu www.facebook.com/wakeupfestiwal

Red.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij