Jasełka na Winnej Górze

Czwartek 23 lutego 2012

Aż siedemnaście grup jasełkowych i kolędniczych spotkało się 27 stycznia na XXII. Spotkaniach Grup Kolędniczych i Jasełkowych.

Przegląd odbył się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Zjechały się tam grupy z całego województwa lubuskiego, które, w drodze eliminacji przeszły przeglądy powiatowe. Powiat Sulęciński reprezentowała grupa ze Szkoły Podstawowej w Gądkowie Wielkim, która przedstawiła inscenizację pt. „Anioły do mnie wysyłaj” (na zdjęciu). Dzieci wystąpiły pod opieką Bożeny Piergi i Krystyny Karlik. Sala,  której prezentowali się młodzi aktorzy, wypełniona była przez bajeczne postacie aniołów, diabłów i herodów.
Jasełka to przedstawienia związane z Bożym Narodzeniem i narodzinami Chrystusa, w ten sposób najłatwiej można przybliżyć najmłodszym, oraz dzisiejszej młodzieży tamte czasy. Tematyka przedstawień była oczywiście wspólna, lecz różnorodność form przekazu różna.
Wszystkim występom przyglądała się rada artystyczna w składzie: Siostra Maria Piętak z Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Barbara Bednarek z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., Leszek Bończuk z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Bartłomiej Skrzypczak – dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Nagrody dla młodych artystów ufundowali: biskup Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej ks. dr Stefan Regmunt, prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak, starosta sulęciński Dariusz Ejchart (reprezentowali go wicestarosta Tadeusz Dąbroś oraz członek zarządu powiatu Eugeniusz Sembratowicz), burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, przewodniczący rady miejskiej w Sulęcinie Leon Szczepański, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Jerzy Kaliszan, dyrektor SOKSir-u Bartłomiej Skrzypczak oraz dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze Krzysztof Świtalski.

W ramce:

A oto laureaci:

• TEATR  "Małe Conieco" z Gimnazjum w Czarnowicach - Nagroda dyrektora Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji
• TEATR "Sowizdrzałki" ze Szkoły Podstawowej w Drzonkowie - Nagroda starosty sulęcińskiego
• TEATR "Chlebojady" z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" w Zielonej Górze - Nagroda burmistrza Sulęcina
• TEATR "Bez Nazwy" z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach - Nagroda przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulęcinie
• TEATR "O rany Julek!" ze Szkoły Podstawowej w Pszczewie - Nagroda dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.
• TEATR "Pampalar" ze Szkoły Podstawowej w Tucznie - Nagroda dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

 

jaselka_na_winnej_gorze_640

 

Tekst i fot. Wojciech Obremski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij