Graffiti Camp 2015

Czwartek 26 listopada 2015

W ramach współpracy sulęcińskich gimnazjalistów z klubem młodzieżowym z Beeskow w dniach 24-29 sierpnia po raz czwarty odbyła się impreza Graffiti Camp.

Podczas spotkań młodzież współpracujących miast Sulęcin - Beeskow tworzy kreatywne obrazy graffiti na ścianach budynków. W tym roku tematem przewodnim i hasłem – kluczem było słowo ,,ekspedycja”. Na pierwszy ogień poszła ściana budynku sali gimnastycznej sulęcińskiego gimnazjum. Uczestnicy projektu zrobili z niej wielki, kolorowy plakat – namalowali spray’em wszystko co przyszło im do głowy i skojarzyło się z hasłem przewodnim projektu. Pozornie niepasujące do siebie oddzielne elementy stworzyły wielką, patchworkową, połączoną tematycznie całość, a co najważniejsze bajecznie kolorową! W czwartek 27 sierpnia młodzież wraz z animatorami pojechała tworzyć artystyczne graffiti do Beeskow, gdzie zwykle odbywały się spotkania w ramach Graffiti Camp. W Sulęcinie uczestnicy projektu malowali pierwszy raz. 29 sierpnia fotogaleria z dokonań młodych grafficiarzy zostanie zaprezentowana na Festiwalu Kultury Młodzieżowej ,,Ostrale” w Dreznie.

Głównym koordynatorem projektu z Polski jest Aleksandra Kosek, z Niemiec Hans Cord Vőlxen oraz Sarah Ihlefeldt, natomiast animatorem Tomasz Walenciak. Młodzi graficiarze malują ściany pod okiem instruktorów: Floriana Bőlike oraz Christophera Kugler

Ewa Kaczmarzyk

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij