Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Środa 14 marca 2018

Rozpoczęła się kampania „Wiosna bez pneumokoków”. Jej celem jest ochrona dzieci przez przed inwazyjnymi zakażeniami: zapaleniem płuc i ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez bakterię Streptococcus pneumaniae.

W ramach kampanii przeciwko pneumokokom można bezpłatnie zaszczepić dzieci urodzone w latach 2013-2016, które wcześniej takiego szczepienia nie otrzymały. W tym celu rodzice lub opiekunowie dzieci powinni zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w terminie do 20 kwietnia.

Szczepienie będzie wykonane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix. W schemacie szczepienia są zaplanowane dwie dawki w dwumiesięcznym odstępie czasu. Szczepienia będą realizowane od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Szczepienia są dobrowolne.

- Przed rodzicami jest szansa bezpłatnego zaszczepienia dzieci przeciwko pneumokokom – jednym z najbardziej groźnych bakterii wywołujących ciężkie choroby i często pozostawiających powikłania na całe życie – podkreśla dr med. Iwona Paradowska-Stankiewicz, Konsultant Krajowy ds. Epidemiologii.

Więcej informacji można uzyskać u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Red.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij