Bezpiecznie podczas ferii

Poniedziałek 8 lutego 2016

Ferie w województwie lubuskim dobiegły końca. Dwa tygodnie czasu wolnego dla uczniów przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Choć policjantom pracy nie brakowało - na szczęście głównie tej prewencyjnej.

Policjanci zakończyli tegoroczne działania związane z feriami. Czas zimowej przerwy w nauce przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych wydarzeń związanych z wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Przyczyniły się do tego z pewnością akcje  prewencyjne lubuskiej policji, a także zaangażowaniu w działania na drogach. Między innymi dlatego nie odnotowano zdarzeń związanych z przewozem dzieci na wypoczynek.

Już od pierwszych dni stycznia policjanci odwiedzali uczniów i przypominali im o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Przed feriami takich spotkań zrealizowano ponad 600. Uczniowie mieli okazję usłyszeć kilka cennych wskazówek na zbliżające się dwa tygodnie ferii. Kolejne 100 spotkań funkcjonariusze przeprowadzili już podczas zimowej przerwy.

Zimą młode osoby jako miejsce do zabawy często wykorzystują zamarznięte zbiorniki wodne. Dzikie lodowiska były także odwiedzane przez policjantów, często przy współudziale innych służb. W sumie funkcjonariusze przeprowadzili takich kontroli ponad 800. Nie odnotowano tam żadnych niebezpiecznych zdarzeń. Nieprawidłowości nie wykazały również kontrole miejsc sprzedaży alkoholu, których było ponad 1050.

Lubuscy policjanci skierowali do sądów rodzinnych 30 wniosków w sprawach nieletnich. 9 z nich dotyczyło osób, które znajdowały się pod wpływem narkotyków. Sprawa 5 nieletnich trafi do sądu, ponieważ byli oni pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze lubuskiej drogówki przeprowadzili podczas ferii 127 kontroli autokarów, które przewoziły dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku. W 4 przypadkach policjanci mieli zastrzeżenia do stanu technicznego podstawionych pojazdów i zatrzymali dowody rejestracyjne. Przewoźnicy musieli podstawić sprawne autobusy. Między innymi dzięki tym kontrolom na drogach województwa lubuskiego nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego związanego z przewozem zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.

 

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

KWP w Gorzowie Wlkp.

 

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij