MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Wyjątkowy dzień

Środa 15 lutego 2017

Jak już tradycją się stało w dniu swojego święta babcie i dziadkowie tłumnie przybyli na spotkanie z wnukami. Nasi mali artyści z wielkim zaangażowaniem przygotowali i zaprezentowali wzruszający program artystyczny. Babcie i Dziadkowie natomiast z dumą oklaskiwali swoje wnuczęta, a nawet niektórym zakręciła się w oku łza wzruszenia.

Rycerz na metalowym rumaku

Wtorek 14 lutego 2017

W Kostrzynie nad Odrą znają go chyba wszyscy. Jakub Korżyński to postać kontrowersyjna, ale jedno trzeba mu oddać - to człowiek o wielkim sercu, społecznik i prawdziwy wulkan energii, który swoimi pomysłami potrafi także zarazić innych.

Apokaliptyczny kryminał

Wtorek 14 lutego 2017

Manhattan – jedna z najbardziej znanych i jednocześnie najdroższych dzielnic Nowego Jorku. Babilon – słynne miasto świata starożytnego. Co może łączyć starożytne, już nieistniejące miasto ze współczesnym Manhattanem? Pytanie było punktem wyjścia do dyskusji, która wywiązała się na styczniowym spotkaniu słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Teatr przy regale… w słubickiej bibliotece

Wtorek 14 lutego 2017

We wtorkowe przedpołudnie 7 lutego w słubickiej bibliotece gościliśmy grupę teatralną z Krakowa EDU-ARTIS, która zaprezentowała spektakl pt. „Witajcie w naszej Bajce". Dzięki aktorom z EDU-ARTIS dzieci miały okazję znaleźć się w świecie baśni i spotkać się z bohaterami bajek takich jak: Jaś i Małgosia, Pinokio, Kopciuszek, Tygrysek i Baba Jaga, Królewna Śnieżka i Krasnoludki, Pan Kleks, Kot w Butach, Samochwała i Zosia Samosia.

Sięgając po marzenia

Poniedziałek 13 lutego 2017

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego rozpoczyna kolejną, siódmą już rekrutację, do programu stypendialnego Marzenia o Nauce. 80 przyszłych stypendystów będzie uczyło się w najlepszych polskich liceach, a ich rodziny nie poniosą z tego tytułu żadnych kosztów.

Bal nad bale

Piątek 10 lutego 2017

Piękny, zimowy, sobotni wieczór, iście królewska sala balowa, blask świateł, pięknie ubrane Panie i Panowie, doskonały nastrój to niemal wszystkie okoliczności sprzyjające temu, by dobrze się bawić podczas jednego z najważniejszych balu, STUDNIÓWKI.

Wywiad z Krzysztofem Kielcem

Piątek 10 lutego 2017

O minionym roku i planach na przyszłość rozmawiamy z Krzysztofem Kielcem, Prezesem Kostrzyńsko-Słubicko Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Kiedy w lutym obejmował Pan funkcję Prezesa K-S SSE S.A. mówił Pan szeroko o skupieniu się na działaniach marketingowych, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał spółki.

Od lat grzęzną w błocie

Środa 8 lutego 2017

Rafał Matkowski z ulicy Poniatowskiego rozkłada ręce nad tym co się dzieje po deszczu na ulicy przy której mieszka. - Nie tylko ja, ale inni mieszkańcy wiele razy zakopali się samochodami i musieli wyciągać ich właściciele ciągników.

Dzieci i młodzież zadbali o leśne zwierzęta

Środa 8 lutego 2017

25 stycznia w ramach realizacji projektu „(O)twórzMY wspólny świat” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich odbyła się druga akcja integracyjna „Pomagamy ptakom i zwierzętom przetrwać zimę” – integracja w szkółce leśnej.

Wystawa fotografii w słubickiej bibliotece

Wtorek 7 lutego 2017

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii uczestników warsztatów odbywających się w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Słubicach. Fotografie posłużyły do zilustrowania kalendarza Galerii OKNO na 2017 rok. Premiera kalendarza odbyła się podczas wernisażu w Galerii OKNO 13 stycznia 2017 roku.

Karambol na autostradzie A2 – dwie ofiary śmiertelne

Poniedziałek 6 lutego 2017

W niedzielę 5 lutego kilka minut po północy w powiecie międzyrzeckim na autostradzie A2 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Uczestniczyło w nim sześć pojazdów, w tym jeden ciężarowy. W wypadku zginęły dwie osoby, a dwie inne zostały ranne.

Zimowy spacer

Czwartek 2 lutego 2017

Zima, wyczekiwana przez dzieci pora roku tylko wtedy jest niesamowita i magiczna, kiedy jest ozdobiona śniegowym puchem. Taka właśnie aura dopisała pierwszakom z wędrzyńskiej podstawówki podczas zimowego spaceru. 16 stycznia podczas oglądania drzew i zasypanych śniegiem krzewów, napotkaliśmy ślady obecności „małych ludzi”.

W związku ze związkiem

Środa 1 lutego 2017

Już wkrótce w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbędzie się cykl spotkań, które mogą nam pomóc odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących naszych związków i samego siebie. Warsztaty skierowane są do kobiet. Pozostawać w związku, budować związek, chcieć w nim być - obojętne w jakim miejscu jesteś w tym obszarze, ten warsztat jest dla ciebie.

17 lutego benefis sulęcińskiego artysty

Środa 1 lutego 2017

Stanisława Sulińskiego zna wielu, nie tylko mieszkańców Sulęcina i okolic. Jest artystą tworzącym rzeźby w drewnie i piaskowcu. Wiele jego prac można podziwiać w przestrzeni publicznej. Są nimi m.in. płaskorzeźby wykonane w blasze miedzianej zdobiące drzwi kościoła w Torzymiu, kapliczki w sulęcińskim szpitalu, finezyjne okucia drzwiczek tabernakulum w świątyniach sulęcińskiego dekanatu, tablice pamiątkowe wykute w mosiądzu czy miedzi w miejscowych szkołach różnych typów.

Kolędy, kolędy...

Wtorek 31 stycznia 2017

VIII Spotkania Kolędowe Międzyrzeckich Chórów i Zespołów Wokalnych odbyło się 22 stycznia w kościele p.w. Św. Wojciecha. Tamtejsza parafia i Chór Międzyparafialny był organizatorem. W spotkaniu uczestniczyli: Chór „Echo” z Klubu Seniora (dyrygent i akompaniator Jan Plebanek), Chór Młodzieżowy PSM 1 st.

MOSiW ma się dobrze

Środa 1 lutego 2017

Z usług Miejskiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku korzysta wiele, bardzo wiele osób, nie tylko z Międzyrzecza i okolic. Bowiem poza krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową, boiskiem sportowym, kortami tenisowymi i popularnymi Orlikami – ośrodek ma bogata ofertę.

Drogówka - rozmowa Przekroju

Wtorek 31 stycznia 2017

Policjantów z tzw. drogówki widać dosłownie wszędzie na ulicach i drogach naszego powiatu. I bardzo dobrze, bowiem ich widok skłania niesfornych pieszych czy jadących różnymi pojazdami do respektowania przepisów. Funkcjonariusze tej formacji nie mają lekkiej służby.

Takie wyniki matury poznacie, jakiej szaleństwa studniówki doznacie

Wtorek 31 stycznia 2017

Studniówka, która miała miejsce w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie 20 stycznia 2017r., już wpisała się do historii naszej szkoły. A było to piękne i niezwykle wzruszające święto zarówno dla samych uczniów, ich rodziców, ale też dyrekcji, wychowawców, grona pedagogicznego oraz zaproszonych gości.

Kostrzyn przygotowuje się do reformy oświaty

Niedziela 29 stycznia 2017

Pośpiech, w jakim niektóre lokalne media podają do informacji publicznej „rewelacje” o zmianie w kostrzyńskiej oświacie jest imponujący! Czasem jednak warto przyjść na sesję i wysłuchać szczegółów z „pierwszej” reki niż wypisywać pośpieszne newsy - na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Aktywność – szansą na zmianę

Czwartek 26 stycznia 2017

Od stycznia br. do końca 2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu będzie realizował projekt konkursowy pt. „Aktywność – szansą na zmianę”. - Projekt, o który zabiegaliśmy od dawna, jest odpowiedzią na potrzebę aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców Gminy Międzyrzecz – mówi Maria Górna – kierownik OPS w Międzyrzeczu.

Dajmy sobie szansę na rozwój

Wtorek 24 stycznia 2017

„Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoja praca pozwoli Ci zarobić, ale to, kim Cię uczyni.” Realizowanie własnych pasji jest elementem, który sprzyja rozwojowi osobowości, jak również sprawia, że dzięki temu uwierzymy w swoją życiową skuteczność.

Kresy? Pamiętamy!

Poniedziałek 23 stycznia 2017

19 stycznia na ogólnym zebraniu spotkali się członkowie Klubu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kostrzynie nad Odrą. Po części oficjalnej, w gościnnych murach kostrzyńskiego Zespołu Szkół, odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne członków i sympatyków Klubu, którego oprawą muzyczną był Amatorski Zespół Śpiewaczy „Drzewiczanie”.

„Dobrzy aniołowie podarowali nam nowe życie”

Poniedziałek 23 stycznia 2017

W Ownicach w gminie Słońsk po sprawnym remoncie oddano do użytku dom Urszuli Januszewskiej oraz jej niepełnosprawnej córki Karoliny. Remont domu trwał od września, po tym jak padające deszcze spowodowały, że dach zaczął przeciekać ,a sufit płatami odpadał prosto na głowy lokatorów.

10 tysięcy na rehabilitację i leczenie Mikołaja ze Słońska

Poniedziałek 23 stycznia 2017

10 grudnia br. Koło łowieckie " Dzik" ze Słońska było organizatorem wieczoru kolęd podczas którego zbierano środki finansowe na leczenie i rehabilitację Mikołaja Wysoczańskiego ze Słońska. Podczas aukcji można było wylicytować między innymi: gadżety od Prezydenta RP, plecaki, piłki i inne rzeczy przekazane przez PZPN i prezesa Zbigniewa Bońka, oraz inne rzeczy, które rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.

Doradztwo zawodowe w powiecie międzyrzeckim

Niedziela 22 stycznia 2017

W opublikowanym „Barometrze zawodów” odnoszącym się do lubuskiego rynku pracy (analiza 2016 r. zgodnie z zaleceniem MRPiPS jest prognozą zapotrzebowania pracowników w 2017 r.) równowagę w naszym powiecie utrzymuje ok. 100 zawodów, nadwyżka obejmuje ok.

Wpływ odżywiania na zachowanie i koncentrację dzieci – spotkanie z psychologiem w SOSW

Niedziela 22 stycznia 2017

O tym, jak ważne jest odżywianie, nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak zależności zachodzące między naszym posiłkiem, a naszym zachowaniem już nie są tak oczywiste dla wszystkich. Dlatego za sprawą Izabeli Lenard, nauczycielki-rehabilitantki zorganizowano w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie spotkanie z dyplomowaną psycholog Urszulą Onichowską, przeznaczone dla nauczycieli i rodziców uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Wizyta w Eisenhuttenstadt

Czwartek 19 stycznia 2017

17 stycznia delegacja SOSW w Sulęcinie w osobach: Danuta Malinowska - dyrektor SOSW w Sulęcinie, Monika Skibicka – nauczycielka języka niemieckiego, jednocześnie w roli tłumacza, Artur Duź nauczyciel-wychowawca - odwiedzili placówkę kształcenia specjalnego Pestalozzi-Schule w Eisenhuttenstadt w Niemczech.

Mieszkańcy otworzyli swoje serca i… portfele :)

Wtorek 17 stycznia 2017

W niedzielę, 15 stycznia, Sulęciński Ośrodek Kultury grał razem z Jurkiem Owsiakiem już po raz dwudziesty piąty. Tak imponujący jubileusz zasługiwał w tym roku na szereg atrakcji i niespodzianek z myślą o mieszkańcach naszego miasta w każdym wieku.

Uczniowie SOSW już po raz 7 grają z WOŚP!

Wtorek 17 stycznia 2017

Już od 2010 roku Samorząd Uczniowski Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie z wielką chęcią i zaangażowaniem włącza się w akcję niesienia pomocy potrzebującym. W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku wśród setek tysięcy wolontariuszy 25.

Świątecznie w MOK

Wtorek 17 stycznia 2017

12 stycznia w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze wraz z organizatorami etapów powiatowych, odbył się kolejny przegląd XXVII Spotkań Grup Jasełkowych.

Kostrzyn zagrał rekordowo!

Poniedziałek 16 stycznia 2017

90,116,67 zł w Kostrzynie nad Odrą! Kiedy rok temu pisałem o pobiciu rekordu zbiórki podczas 24. Finału WOŚP nawet nie podejrzewałem, że w roku 2017 Kostrzynianie po prostu zmiażdżą tamte osiągnięcie! Choć staram się pisać podsumowanie „na chłodno” to jednak nie mogę wyjść z podziwu dla pracy, jaką wykonał kostrzyński sztab WOŚP, którego nie był w stanie powstrzymać ani śnieg, ani brak wsparcia ze strony służb mundurowych czy inne „czynniki”.

Biegacze policzyli się z Cukrzycą

Poniedziałek 16 stycznia 2017

Kostrzyńscy biegacze jak zwykle nie zawiedli. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w dniu 15 stycznia 110 uczestników, stanęło na starcie 11 edycji rekreacyjnego biegu „Policz się z cukrzycą", który odbywa się w ramach 25 edycji Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dla kolejnego sukcesu WOŚP zrobią wszystko…

Niedziela 15 stycznia 2017

Nawet zanurzą się w przeręblu. Kto? 14 zimnolubnych morsów. Kiedy? W finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017. Po co? By zebrać jeszcze więcej na oddziały ogólnopediatryczne oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Orkiestra serc rozpoczęła koncert

Niedziela 15 stycznia 2017

Dzisiaj od godziny 10:00 rozpoczęła swój koncert "najpiękniejsza orkiestra świata". Po wspólnym zdjęciu na Placu Wojska Polskiego setki wolontariuszy wyruszyło w miasto, aby kwestować na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci oraz seniorów.

Ptasia grypa w Przytocznej

Czwartek 12 stycznia 2017

Ognisko wykryto na fermie indyków w pobliżu ruchliwej drogi krajowej nr 24. Komunikat w tej sprawie wydał Główny Lekarz Weterynarii. Ptasia grypa pojawiła się w gospodarstwie utrzymującym ponad 28 tys. sztuk indyków.

“Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w Lubniewicach

Czwartek 12 stycznia 2017

27 stycznia do kin wchodzi film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Część zdjęć do tej produkcji realizowano w Lubniewicach, gdzie Michalina Wisłocka (w tej roli Magdalena Boczarska) poznała miłość swojego życia, Jurka (Eryk Lubos).

«1...89101112...20...38»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij